Gry na PS3 w 3D w 2009

Gry na PS3 w 3D w 2009
marcindmjqtx

19.12.2008 01:59, aktual.: 15.01.2016 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Otrzymałem potwierdzenie ze studia Blitz Games, że Sony zamierza w pełni wspierać granie w streoskopowym 3D, jak również filmy na Blu-ray w tej technologi na PLAYSTATION 3 w 2009 roku. Blitz zamierza pomagać w stworzeniu odpowiedniej technologii ze swoim silnikiem Blitz Tech Engine. Najlepsze jest to, że będzie potrzebna jedynie aktualizacja biosu by to zadziałało i słyszeliśmy, że dodanie tych możliwości za pomocą biosu może być unikalne dla PS3 w przeciwieństwie do innych rozwiązań możliwych dla konsol.  Tej treści wpis pojawił się na stronie Meant to be Seen in 3D, sugerujący, że być może w przyszłym roku czeka nas mały przełom. Co prawda swego czasu Sony mówiło o graniu w 4D, ale tak naprawdę nawet jeden wymiar mniej, będzie całkiem sporym osiągnięciem. W końcu nie będziemy do tego potrzebować wizyty w specjalnym kinie, ale osiągniemy takie efekty w domowym zaciszu grając.

Co prawda w tekście pada słowo unikalne i PS3, ale w końcu pamiętamy stare informacje, że ten koncept wcale nie jest taki nowy. Już w maju pisaliśmy o grze Avatar na podstawie filmu Cameroona, na której Ubisoft miał testować technki 3D na Xboxach 360. Potem doszły do tego sygnały wysyłane przez NVIDIĘ, również mówiące o tym, że niedługo czeka nas mała rewolucja, nie wspominając już o naszych starszych notkach o 3D w filmach na Blu-ray (o tej prezentacji w zasadzie też wypadałoby wspomnieć). Co prawda wtedy mówiono, że to jak dodanie koloru do filmów, a wszyscy już wiemy, że to już było razem z NXE, więc potrzeba nam nowego hasła reklamowego.

W każdym razie - bardzo się cieszę, że czeka nas znowu coś nowego. Mam nadzieję, że do czasu tej zmiany deweloperzy nauczą się już dobrze wykorzystywać aktualne technologie.

Piotr Gnyp

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)