Gry komputerowe pomagają nastoletnim dziewczynkom w relacjach z rodzicami
Tak przynajmniej twierdzi „Journal of Adolescent Heath”, w którym naukowcy z Brigham Young University w USA opisali przebieg badań, którym poddali 287 rodzin z dziećmi w wieku 11-16 lat często bawiącymi się grami komputerowymi.
01.02.2011 | aktual.: 06.01.2016 14:28
Mimo, że chłopcy grają w gry częściej niż dziewczynki to okazuje się, że to właśnie one wynoszą więcej korzyści z tego typu rozrywki, zwłaszcza gdy grają z rodzicami. Wspólna gra skutkowała tym, że, były grzeczniejsze, czuły większą więź z rodzicami i rodzeństwem i były bardziej stabilne emocjonalnie, niż te które rzadko bawiły się grami. Na chłopców zabawa z rodzicami nie miała tak dobrego wpływu.
Gry, które cieszą się największą popularnością wśród dziewczyn to Mario Kart, Mario Brothers, Wii Sports, Rock Band i Guitar Hero. Naukowcy spekulują, że zjawisko to może mieć związek z tym w jakich relacjach z ojcem znajdują się nastoletnie dziewczynki. Wiadomo przecież, że to oni właśnie najczęściej grają z własnymi dziećmi w gry komputerowe. Journal of Adolescent Heath zauważa także, że pozytywny wpływ znika gdy gra przeznaczona jest dla gracza dorosłego.
[via Newsweek]
Wojtek Kubarek