GRIP opuści wczesny dostęp jeszcze w tym roku

GRIP opuści wczesny dostęp jeszcze w tym roku03.08.2018 16:46
GRIP opuści wczesny dostęp jeszcze w tym roku
Krzysztof Kempski

Twórcy zdradzili datę premiery na zwiastunie.

GRIP to ścigałka koncentrująca się na opancerzonych, a przy tym szalenie szybkich pojazdach pojazdach, których kierowcy mogą użyć dowolnych środków, by dostać się do mety przed rywalem. Bomby, rakiety, tarcze, a wszystko to w połączeniu z zawrotną prędkością - wszystkie chwyty dozwolone. Łącznie z jeżdżeniem po suficie i niepełnym obrotem podczas lotu, bo pojazdy są w grze symetryczne. Taki zeskok z sufitu to często najprostszy sposób, by wyprzedzić przeciwnika.

Ta inspirowana wydanym w 1999 roku Rollcagem ścigałka debiutowała w 2016 roku w Early Accessie. W zasadzie po pierwszym rzucie oka na screeny, Gripa można uznać za remaster tamtego tytułu, wygląda od niego jednak dużo lepiej za sprawą Unreal Engine'u 4. Już niedługo, bo 6 listopada będzie mieć miejsce premiera pełnej wersji. Co najważniejsze nie tylko na PC, ale też PS4, Xboksie One czy Switchu.

GRIP: Combat Racing - Out November 6th! [PEGI]

Debiut wiązać się będzie także z poszerzeniem zawartości. Finalnie w grze znajdą się aż 22 trasy, a do tego 15 samochodów opisanych parametrami takimi jak stopień opancerzenia czy prędkość oraz 9 różnych broni, jakie będziemy mogli zamontować na masce.

Coraz bliższa premiera nie oznacza oczywiście, że twórcy do tego czasu nie będą wydawać kolejnych aktualizacji. W następnym patchu do gry trafić ma nowy pojazd - samochód RHINO. Poprawione zostaną też najczęściej zgłaszane przez testerów błędy. Gra kosztuje obecnie około 70 złotych, ale po premierze jej cena ma nieznacznie wzrosnąć.

Krzyszof Kempski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)