GreedFall 2 zapowiedziany. Jest pierwszy zwiastun

GreedFall 2, czyli prequel pierwszej części gry
GreedFall 2, czyli prequel pierwszej części gry
Źródło zdjęć: © YouTube

18.05.2022 18:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

GreedFall 2 został oficjalnie zapowiedziany. Nacon opublikował na swoim kanale na YouTube pierwszy zwiastun drugiej części produkcji studia Spiders, która nader często była określana mianem nowego Gothica.

GreedFall 2 powstaje i został już nawet zapowiedziany. Nacon opublikował informację prasową, w której zapowiada nową produkcję studia Spiders, czyli drugą część wydanego w 2019 roku GreedFall. Otrzymaliśmy nawet pierwszy zwiastun.

W informacji możemy przeczytać, że GreedFall 2 nie będzie kontynuacją, a prequelem pierwowzoru. Będzie to rzecz jasna gra RPG, która według wydawcy ma skupiać się na historii i wyborach gracza, ale poza tym ma posiadać nowy system rozgrywki, który będzie bazować na bardziej taktycznej walce. Całość ma być osadzona w uniwersum przedstawionym w pierwszej części gry.

Historia GreedFall 2 będzie toczyć się 3 lata przed rozpoczęciem akcji z pierwszej części. Tym razem wcielimy się w rdzennego mieszkańca Teer Frade, który został wyrwany z wyspy i wywieziony na kontynent. Naszym celem będzie odzyskanie wolności i odnalezienie się w zniszczonym przez wojnę świecie.

Premiera GreedFall 2 przewidywana jest na rok 2024. Produkcja ma trafić na komputery osobiste i konsole. Na ten moment nie zapowiedziano jednak, czy będą to tylko konsole nowej generacji, czy tytuł trafi też na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Karol Kołtowski, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)