Granie w Tetrisa z wykorzystaniem okien Pałacu Kultury i Nauki? Tak, już niebawem!

Granie w Tetrisa z wykorzystaniem okien Pałacu Kultury i Nauki? Tak, już niebawem!

Granie w Tetrisa z wykorzystaniem okien Pałacu Kultury i Nauki? Tak, już niebawem!
marcindmjqtx
17.07.2015 20:35, aktualizacja: 05.01.2016 14:59

Słynna gra uświetni 60. urodziny jednego z symboli Warszawy.

Pałac Kultury i Nauki kończy 60 lat, a za kilka dni (23-24 lipca) będzie można zagrać w Tetrisa... z wykorzystaniem jego okien. W godzinach 22-23 podświetlone okna od strony ulicy Marszałkowskiej posłużą jako "ekran" gry, z którą będzie mógł się zmierzyć każdy chętny.

Mało tego - rozgrywce będzie towarzyszyła muzyka Orkiestry Placu Defilad, która odegra melodie znane z gier z Commodore 64, 8-bitowego Atari czy Game Boya. Na scenie pojawią się też m.in. Bartłomiej Tyciński (znany m.in. z Mitch&Mitch) oraz Piotr Bukowski, a także duet Hop-beats.

Urodziny trwają od 20 do 26 lipca, poza Tetrisem fasada PKiN posłuży też jako jako do projekcji filmowych i wyświetlania zdjęć. A jeśli gra w kultową grę Aleksieja Pażytnowa (z którym miałem przyjemność rozmawiać rok temu) kojarzy Ci się z Projektem P.I.W.O., to całkowicie słusznie - właśnie studenci z SKN MOS wraz z LasersLab odpowiadają za przygotowanie tego wydarzenia.

Gier w takich miejscach i przy takich okazjach nigdy dość! A warto wspomnieć, że również Tetris obchodził niedawno okrągły jubileusz i uświetnił nawet otwarcie igrzysk olimpijskich w Soczi.

[Źródło: informacja prasowa]

Marcin Kosman

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)