Granie w Tetrisa z wykorzystaniem okien Pałacu Kultury i Nauki? Tak, już niebawem!

Słynna gra uświetni 60. urodziny jednego z symboli Warszawy.

Granie w Tetrisa z wykorzystaniem okien Pałacu Kultury i Nauki? Tak, już niebawem!
marcindmjqtx

Pałac Kultury i Nauki kończy 60 lat, a za kilka dni (23-24 lipca) będzie można zagrać w Tetrisa... z wykorzystaniem jego okien. W godzinach 22-23 podświetlone okna od strony ulicy Marszałkowskiej posłużą jako "ekran" gry, z którą będzie mógł się zmierzyć każdy chętny.

Mało tego - rozgrywce będzie towarzyszyła muzyka Orkiestry Placu Defilad, która odegra melodie znane z gier z Commodore 64, 8-bitowego Atari czy Game Boya. Na scenie pojawią się też m.in. Bartłomiej Tyciński (znany m.in. z Mitch&Mitch) oraz Piotr Bukowski, a także duet Hop-beats.

Urodziny trwają od 20 do 26 lipca, poza Tetrisem fasada PKiN posłuży też jako jako do projekcji filmowych i wyświetlania zdjęć. A jeśli gra w kultową grę Aleksieja Pażytnowa (z którym miałem przyjemność rozmawiać rok temu) kojarzy Ci się z Projektem P.I.W.O., to całkowicie słusznie - właśnie studenci z SKN MOS wraz z LasersLab odpowiadają za przygotowanie tego wydarzenia.

Gier w takich miejscach i przy takich okazjach nigdy dość! A warto wspomnieć, że również Tetris obchodził niedawno okrągły jubileusz i uświetnił nawet otwarcie igrzysk olimpijskich w Soczi.

[Źródło: informacja prasowa]

Marcin Kosman

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościtetrispałac kultury i nauki

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.