Granie w gry MMO może zrobić z ciebie lepszego pracownika

Twierdzą brytyjscy naukowcy.

Granie w gry MMO może zrobić z ciebie lepszego pracownika
marcindmjqtx

29.09.2012 | aktual.: 05.01.2016 16:34

Czego uczą gry MMO? Z jednej strony, że warto polować na dziki, bo zawsze może wypaść z nich duży miecz. A także, że taniec w miejscach publicznych jest okej. Z drugiej, zmuszają graczy do organizowania się w gildie, ustawiania harmonogramów rajdów, wyszukiwania nowych członków drużyny. To już umiejętności, które mogą pomóc w codziennej pracy.

Dr Savvas Papagiannidis z Newcastle University Business School pisze:

Od współpracy przy osiąganiu celów, pracy zespołowej do rozwiązywania skomplikowanych myśli, strategicznego planowania, zarządzania zasobami do rekrutowania nowych graczy aby tworzyć grupy, widać jasne powiązanie pomiędzy umiejętnościami, które są potrzebne, aby cieszyć się grą, a prawdziwym korporacyjnym życiem. Z tego powodu, gracze, którzy zaprezentowali dobrze umiejętności przywódcze i praktyki w grze i odnieśli sukces w MMO, częściej przenosili te umiejętności na ich prawdziwą pracę. Dr Papagiannidis uważa, że wirtualne światy mogą być znakomitym narzędziem treningowym dla pracowników. W końcu jednym z najatrakcyjniejszych rzeczy związanych z graniem jest niemalże natychmiastowy sygnał zwrotny gdy wykonujemy zadanie lub uczymy się nowej umiejętności.

Kto wie, może kiedyś pracodawcy nie będą krzywo patrzeć, jeśli ktoś w CV wpisze sobie "w latach 2005-2012 byłem kierownikiem rajdów Krwawych Szponów na serwerze Zagłada".

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.