Granie niebezpieczne dla zdrowia?

Granie niebezpieczne dla zdrowia?
04.10.2010 21:00
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Na konferencji Amerykańskiej Akademii Pediatrii przedstawiono wyniki badania na temat obrażeń doznawanych podczas grania w gry wideo.

Autor raportu, Patrick O'Toole przeanalizował pięcioletnie dane na temat urazów doznawanych podczas grania w gry wideo, zarówno klasyczne "kanapowe" jak i te wymagające większej aktywności ruchowej (jak WII).

W okresie od 2004 do 2009 roku odnotowano 696 przypadków obrażeń odniesionych w wyniku grania w gry, z czego 604 doznana została przy graniu w gry tradycyjne (kanapowe), zaś 92 w interaktywne. Wiek ofiar wynosił od miesiąca do 86 lat (średnio 16,5 roku).

Z badania wynika, że wszyscy gracze są niebezpieczni dla otoczenia, jednak "interaktywni" zdecydowanie bardziej - w ich przypadku odnotowano więcej przypadków obrażeń odnoszonych przez osoby postronne. Także szanse na kontuzję ramienia, kostki albo stopy są dużo wyższe w przypadku tej grupy.

Jako jeden z wniosków, autor raportu zaleca zwracanie szczególnej uwagi na dzieci poniżej 10 lat podczas grania w gry interaktywne.

Maciej Starzycki

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)