Granie na Xboksie w Polsce. Da się?

Granie na Xboksie w Polsce. Da się?26.11.2013 17:00
Granie na Xboksie w Polsce. Da się?
marcindmjqtx

Da się. A co z polskim kontem, kartą kredytową, płatnościami, aplikacjami, obsługą telewizji i innymi funkcjami konsoli? Już wiadomo.

LoneWolfREV z forum Polygamii pisze:

Na Xboksie One odpalimy polskie konto Xbox Live. Ma to jednak swoje skutki uboczne. Po odpaleniu konta zostajemy poproszeni o podanie regionu, w którym przebywamy. I tutaj zaczynają się schody. Po wprowadzeniu zmiany część aplikacji uważa, że nasz region to UK, a część, że Polska. Po ustawieniu Wielkiej Brytanii jako mojego regionu, wszystkie ceny zamieniły się ze złotówek na funty. Polskie karty kredytowe przestały działać, a nie ma możliwości obsługi PayPala. Gier więc w sklepie nie kupimy. Jeśli mieliście jakieś zdrapki kupione na polską walutę, konsola ich nie przyjmie. Problem pojawia się też przy próbie wpisania zdrapki walutowej poprzez Xbox.com. Mimo że wszystkie ustawienia i region na stronie nadal widnieje jako Polska, przy próbie wykorzystania "złotówkowej" zdrapki natrafiamy na błąd systemu. Jeśli więc chodzi o gry, pozostaje jedynie zakup pudełkowych wersji lub wersji cyfrowych, które można pobrać podając unikatowy kod lub znaczek QR bezpośrednio dla danej gry. Jeśli chodzi o aplikacje, to mamy wszystkie standardowe, czyli Twitch, YouTube, Blu-ray Player, Audio CD player, które działają sprawnie i bez problemu. Jak się łatwo domyślić, wszelkie aplikacje, które związane są w jakikolwiek sposób z prawami autorskimi lub nie mają wsparcia w naszym regionie - nie działają. Z góry możecie więc odpuścić sobie sprawdzanie Xbox Music, Netflix, Crackle itp. Język polski dla konsoli jest niedostępny, nawet w grach, które sugerowały jego obsługę np. Forza 5, która posiadała oficjalny polski opis na stronie xbox.com i SmartGlass. Właśnie. SmartGlass. Jeśli macie polskie konto na iOS czy Androidzie, możecie póki co zapomnieć również o tej aplikacji. Pamiętajcie, że SmartGlass dla Xbox One to zupełnie osobna aplikacja, która nie ma nic wspólnego ani nie jest kompatybilna ze SmartGlassem dla X360. Xbox One posiada wejście HDMI, pod które możecie podłączyć dekoder satelity... w zasadzie możecie podłączyć co chcecie, bo rezultat będzie ten sam. Ot, będziecie mogli użyć Snapa, by w każdej chwili włączyć na bocznym pasku obraz z podpiętego urządzenia HDMI. Zapomnijcie jednak o kontrolowaniu Waszej satelity czy programów przez Xbox One. Przynajmniej z moim Polsatem się nie dogadał. Z punktu widzenia użytkownika z Polski Xbox One to konsola z dużym potencjałem, którego nie jesteśmy w stanie nawet w połowie wykorzystać. Jeśli nie macie dobrego angielskiego akcentu, zależy Wam na integracji z telewizją satelitarną i liczyliście na bezproblemowe zakupy przez cyfrowy sklep, może jeszcze warto się wstrzymać z zakupem. Inny posiadacz Xboksa One, Rafał, kupował konsolę zza oceanu. Problemów nie było, bo konsola nie ma blokady regionalnej, więc gra kupiona w Polsce działa bez problemu. Trzeba było tylko dokupić transformator napięcia oraz użyć przejściówki (inne wtyczki).

Jeśli jesteście zainteresowani Xboksem One, gurafikku graf donosi, że widział już konsolę w sklepie Electronic Dreams w Warszawie (2399 zł, gry po 249 zł). I tu jeszcze potwierdzenie, gdyby ktoś nie wierzył w zapewnienia Microsoftu, że konsola naprawdę nie ma blokady regionalnej:

Xbox działa w Polsce, huraaa (fot. gurafikku graf)

Macie jakieś pytania dotyczące Xboksa One? Dajcie znać w komentarzach. Nasza konsola powinna dotrzeć do redakcji jutro.

Marcin Kosman

327070570213107991
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)