Granie na Wii boli najbardziej

Granie na Wii boli najbardziej19.10.2009 18:58
Granie na Wii boli najbardziej
marcindmjqtx

Spokojnie, to nie jest kolejny wpis z narzekaniami na kiepską jakość gier na Wii. To wpis o fizycznym bólu, jakie wywołuje granie na konsolach u dzieci. Zjawisko odkrył 11 letni Deniz Ince, ale nie dlatego, że jest jak Dougie Howser genialnym dzieckiem medycyny, ma za to ojca reumatologa, który zainteresował się sprawą. Deniz odkrył, że po graniu na Wii, gdy próbuje ścisnąć pomarańczę, bolą go palce. To doprowadziło do dalszych badań wśród jego rówieśników pod okiem ojca i naukowców z Nowego Jorku.

Przebadano 171 kolegów ze szkoły Deniza w wieku od 7 do 12 lat. Aż 80% z nich deklarowało, że gra na konsoli stacjonarnej lub przenośnej. Połowa z tych 80% twierdziła, że gra mniej niż godzinę dziennie. Trzecia część badanych grała godzinę do dwóch dziennie. Z kolei 7% dzieci twierdziło, że gra dwie do trzech godzin dziennie, a 6% poświęcało na to od trzech godzin wzwyż.

Badania wykazały, że każda dodatkowa godzina grania zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia bólu o  50%. Ponadto młodsze dzieci odczuwały większy ból niż starsze. Naukowcy przypuszczają, że odpowiedzialne za to mogą być ciągle się rozwijające mięśnie i ścięgna. Ciekawe też, że największy ból powodowało granie na Wii. To jednak można łatwo wytłumaczyć fizycznym zmęczeniem.

[via Kotaku]

327238263167650692
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)