Granie na Wii boli najbardziej

Spokojnie, to nie jest kolejny wpis z narzekaniami na kiepską jakość gier na Wii. To wpis o fizycznym bólu, jakie wywołuje granie na konsolach u dzieci. Zjawisko odkrył 11 letni Deniz Ince, ale nie dlatego, że jest jak Dougie Howser genialnym dzieckiem medycyny, ma za to ojca reumatologa, który zainteresował się sprawą. Deniz odkrył, że po graniu na Wii, gdy próbuje ścisnąć pomarańczę, bolą go palce. To doprowadziło do dalszych badań wśród jego rówieśników pod okiem ojca i naukowców z Nowego Jorku.

Granie na Wii boli najbardziej
marcindmjqtx

19.10.2009 | aktual.: 13.01.2016 17:18

Przebadano 171 kolegów ze szkoły Deniza w wieku od 7 do 12 lat. Aż 80% z nich deklarowało, że gra na konsoli stacjonarnej lub przenośnej. Połowa z tych 80% twierdziła, że gra mniej niż godzinę dziennie. Trzecia część badanych grała godzinę do dwóch dziennie. Z kolei 7% dzieci twierdziło, że gra dwie do trzech godzin dziennie, a 6% poświęcało na to od trzech godzin wzwyż.

Badania wykazały, że każda dodatkowa godzina grania zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia bólu o  50%. Ponadto młodsze dzieci odczuwały większy ból niż starsze. Naukowcy przypuszczają, że odpowiedzialne za to mogą być ciągle się rozwijające mięśnie i ścięgna. Ciekawe też, że największy ból powodowało granie na Wii. To jednak można łatwo wytłumaczyć fizycznym zmęczeniem.

[via Kotaku]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościwiinauka
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.