Dotyczą one głównie sprzedaży, ale nie tylko.

bETCkwrp

Dramatyzując, można stwierdzić, że Grand Theft Auto 5 przetoczyło się przez rynek i nic już nie będzie takie samo. Trochę przesadzam, ale fakt jest faktem - GTA zgarnęło aż 6 rekordów, wyprzedzając swoimi osiągnięciami nie tylko inne gry, ale inne produkty przemysłu rozrywkowego.

Najlepiej sprzedająca się gra akcji w ciągu 24 godzin Najlepiej sprzedająca się gra wideo w ciągu 24 godzin Najszybciej osiągnięty zysk ze sprzedaży wynoszący miliard dolarów w kategorii „Rozrywka” Najszybciej osiągnięty zysk ze sprzedaży wynoszący miliard dolarów w kategorii „Gry wideo” Najwyższy dochód ze sprzedaży gry wideo w ciągu 24 godzin Najwyższy dochód ze sprzedaży produktu rozrywkowego w ciągu 24 godzin Najczęściej oglądany trailer gry akcji w historii

GTA 5 w 24 godziny trafiło do 11,21 milionów osób i zarobiło w ciągu pierwszej doby 825,7 milionów dolarów (ok. 2,5 miliarda złotych).

bETCkwrr

Trzeci i piąty rekord pozwoliły grze wyprzedzić takie hity filmowe jak Avengers czy Avatar. GTA 5 sprzedało się też lepiej niż święcąca tryumfy seria Call of Duty.

Paweł Kamiński

326930758910957610
Komentarze (0)
bETCkwsn