Gramy w Uncharted 4 na TV 4K. PS4 vs PS4 HDR vs PS4 Pro vs PS4 Pro HDR

Gramy w Uncharted 4 na TV 4K. PS4 vs PS4 HDR vs PS4 Pro vs PS4 Pro HDR
Paweł Olszewski

10.11.2016 14:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Te same sceny i ujęcia z Uncharted 4, różne rozdzielczości i tryby na PS4 i PS4 Pro podłączonym pod telewizor 4K Samsung KS7500.

Pełny rozmiar screena - PPM (prawy przycisk myszy) i „Pokaż obraz”. Najlepiej trzymając któryś Ctr, żeby zdjęcie otworzyło się w nowej karcie.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

"Gramy" to określenie trochę na wyrost, bardziej pstrykamy fotki, przełączamy rozdzielczości i HDR-y i próbujemy pokazać wam, o co to całe halo. Choć nie jest to łatwe, bo a) screeny często trochę przekłamują obraz, b) oglądanie HDR-owych obrazków na pozbawionych tego trybu monitorach może być lekko karkołomnym zadaniem. Mimo to na fotkach widać, że HDR zmienia troszkę paletę barw gry. Jest mniej "plastikowo", kolorom bliżej do rzeczywistości. O wiele ciekawszy jest też kontrast, co widać szczególnie na ciemnych scenach. No i generalnie jest troszkę ciemniej.

Nawet na dziennych ujęciach widać brak charakterystycznej... mgiełki? Poświaty? Trudno to opisać. Rzecz absolutnie nieprzeszkadzająca na zwykłym PS4, po zderzeniu z PS4 Pro zaczyna razić na tego typu bezpośrednich porównaniach. Inna sprawa, że tego typu bezpośrednie porównania występują wyłącznie w warunkach laboratoryjnych. Jak się gra, to raczej nie zwraca się po prostu na to uwagi.

Zupełnie odrębnym tematem jest fakt, że HDR ładnie wypada nie tylko w upscalowanym z 1440p do 2160p PS4 Pro, ale też na starszym modelu PS4, w 1080p na ekranie 4K. Czasem widoczne są ząbki, czasem czcionki są trochę zbyt poszarpane, ale generalnie efekt jest bardzo zbliżony. Jedyna duża różnica i zarazem wada to bałagan z kolorami przy dynamicznym ruszaniu kamerą na zwykłym PS4 z włączonym HDR-em na 4K. Kolory zbyt wyraźnie zmieniają swoje nasycenie.

Podstawowe różnice można wychwycić w naszej galerii, jeżeli ktoś chciałby jednak policzyć sobie piksele na obrazkach w skali 1:1, to  niech wciśnie na fotce prawy przycisk myszy i następnie „Pokaż obraz”. Najlepiej trzymając któryś Ctr, żeby zdjęcie otworzyło się w nowej karcie.

Tutaj znajdziecie moje pierwsze wrażenia z pierwszego uruchomienia PS4 Pro. Po ograniu większej liczby gier i PlayStation VR opublikujemy natomiast test konsoli.

Paweł Olszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)