Gramy w Fear Effect Sedna. Grę ze Square Enix Collective z polskim akcentem [wideo]

Gramy w Fear Effect Sedna. Grę ze Square Enix Collective z polskim akcentem [wideo]

Gramy w Fear Effect Sedna. Grę ze Square Enix Collective z polskim akcentem [wideo]
Paweł Olszewski
03.05.2017 07:00

Polski akcent w nowym Fear Effect. Tym Fear Effect, którego możecie kojarzyć z czasów PSX-a. Ciekawych czasów dożyliśmy.

Celem Square Enix Collective jest między innymi odświeżanie starych hitów wydawanych niegdyś przez Eidos Interactive. Eidos, które jest częścią Square. Dla graczy oznacza to nic innego jak napływ remasterów oraz tytułów inspirowanych klasykami. Z kolei dla niezależnych deweloperów jest to idealna okazja do wykazania się i zabłyśnięcia na rynku odgrzaniem jakiegoś ciepło wspominanego tytułu. Tak miało być z Fear Effect Sedna i francuskim studiem Sushee odpowiedzialnym za produkcję.

Gra stanowi kontynuację wydarzeń z poprzednich części, lecz rozgrywką nie przypomina już trzecioosobowych gier akcji wydanych na PSX-a w latach 2000-2001. Francuskie Sushee chciało pokazać światu swój unikalny styl. Czy im się to udaje? Spójrzcie na nasze wideo z wersji alfa i pierwsze wrażenia.

Gramy w Fear Effect Sedna - zupełnie nową część klasyka z PSX-a

A gdzie w tym wszystkim polski akcent? W postaci wydawcy, pomorskim Forever Entertainment. Kojarzona głównie z grami o Misiu Uszatku firma pomaga w projekcie, zapowiadając także konsolowe premiery. Więcej o tej kooperacji, a także innych ambitnych projektach spółki, pisałem na jesień zeszłego roku.

Square Enix Collective to nie tylko bazowanie na nostalgii, ale też nowatorskie gry niezależne. W ramach tej inicjatywy powstaje ciekawie zapowiadająca się Yaga. Bardzo dobrze oceniany przez Maćka The Turing Test to natomiast jedna z dwóch wydanych już gier.

Paweł Olszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)