Graczu, daj się zbadać

Projekt #jestemgraczem ma ambicje zostać największym badaniem polskich graczy i odpowiedzieć na pytanie, jaką rolę pełnią gry w naszym życiu.

Graczu, daj się zbadać
marcindmjqtx

Badań środowiska graczy w Polsce kilka już było, ale z reguły pozostawiały sporo do życzenia. Za mała próba, dziwna metodologia, nieprecyzyjne pytania - zazwyczaj można było przypiąć do nich któryś z tych zarzutów. Nowy projekt #jestemgraczem chce uniknąć tych pułapek i dać nam odpowiedź na pytanie, jaki jest polski gracz.

Organizatorzy zamierzają zdobyć odpowiedzi na pytania od 10 tysięcy graczy. Badanie przeprowadza instytu Ipsos. W kwestionariuszu znajdziemy m.in. pytania o to, na czym gramy i w co. Ale również o to, co robimy poza graniem - jakie sporty uprawiamy, po jakie inne rozrywki sięgamy, jak często spędzamy czas ze znajomymi. Dopiero teraz okaże się, czy stereotyp zabiedzonego, wyalienowanego gracza, którym epatują media głównego nurtu, faktycznie ma jakieś oparcie w rzeczywistości.

Jak proszą organizatorzy na swojej stronie:

Powiedz nam jaką rolę w Twoim życiu pełnią gry wideo, czy i w jaki sposób wpływają na Twoje relacje ze znajomymi, edukację oraz karierę. Pomóż stworzyć rzetelny, kompletny obraz polskiego gracza. Wystarczy 10 minut, by zweryfikować stereotypy, jakie od lat nawarstwiają się wokół pasjonatów gier. Badanie znajdziecie tutaj.

Marcin Kosman

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościbadanieipsos
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.