Gracze z Syrii oraz Iranu pozbawieni możliwości grania w League of Legends

Gracze z Syrii oraz Iranu pozbawieni możliwości grania w League of Legends

Gracze z Syrii oraz Iranu pozbawieni możliwości grania w League of Legends
Łukasz Jarkiewicz
24.06.2019 14:30

Powód? Polityka i te sprawy.

Rosnące napięcia pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Iranem przybrały nieoczekiwany obrót. Dowiedzieliśmy się dzięki portalowi Dot Esports, że gracze z wspomnianych państw Bliskiego Wchodu nie mogą zalogować się do znanej moby. Po próbie włączenia gry zostaje wyświetlony komunikat, z którego wynika, że ograniczenia wynikają z "amerykańskich praw i przepisów". Przypomnijmy, że League of Legends zostało stworzone przez Riot Games, które swoją siedzibę posiada w USA.

Feralne kroki zostały szybko skomentowane przez samą społeczność graczy na różnych forach. Dowiedzieliśmy się z nich, że na chwilę obecną tylko gracze Iranu oraz Syrii nie mają dostępu do gry. Oczywiście znaleziono już możliwość rozwiązania problemu. Przywoływacze z zablokowanych państw używają VPN'a, który pozwala na ominięcie bana, ale wiąże się to z graniem na innym serwerze, co niekorzystnie wpływa na większy ping. Poniżej przykład jednego z wpisów.

Pamiętajmy, że niektórzy gracze przez lata mogli wydawać pieniądze na znaną mobę. W tej chwili mogą posiadać wiele skórek - nawet tych niedostępnych już w sprzedaży. Pozostaje tylko czekać na rozwój sytuacji.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)