Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Gracze Valheim próbują wystrzelić się na orbitę

Strona głównaGracze Valheim próbują wystrzelić się na orbitę
24.02.2021 09:27
Gracze znaleźli sobie nietypową rozrywkę
Gracze znaleźli sobie nietypową rozrywkę
Źródło zdjęć: © Reddit | KingKongBunde
bDSlvvWu

Zainspirowani lądowaniem łazika Perseverance na Marsie, gracze Valheim próbują swoich sił w lotach kosmicznych. Redditowa społeczność odkryła dziwaczny glitch, który umożliwia "wystrzelenie" się naprawdę wysoko. Nie próbujcie tego w domu.

bDSlvvVN

Najnowszy trend wśród społeczności Valheim zdecydowanie odbiega od wszystkiego co jak dotąd widzieliśmy w grze. Pojawił się tak zwany "Viking Space Program", czyli wyzwanie, w ramach którego gracze sprawdzają, komu uda się polecieć dalej. Wygląda to kuriozalnie, ale pamiętajcie, że przy takiej próbie prawdopodobnie zginiecie, a każda śmierć obniża statystyki.

Valheim Space Program

Na czym polega sztuczka? Najlepiej wypada to w przypadku dwóch graczy. Jeden z nich wykorzystuje Harpun Otchłani (można go zdobyć poprzez kopanie skał na żółwiu-wyspie) do złapania drugiego. Ten z kolei staje za drzwiami i czeka, aż pierwszy odejdzie na odpowiednią odległość. Kiedy są już daleko od siebie, zahaczony gracz otwiera drzwi i zostaje wręczy wystrzelony w kosmos.

bDSlvvVP

Niektórzy poszli o krok dalej i zbudowali specjalne kosmiczne wyrzutnie. Z ich zastosowaniem są w stanie przelecieć dystans z jednej wyspy na drugą. Zabawa robi się jeszcze ciekawsza, gdy spróbujemy tego glitcha na szczycie góry. Niektórzy gracze zauważyli, że obrażenia zadawane podczas spadania zamykają się na około 100. To oznacza, że jeśli zjemy kilka lepszych potraw, to możemy nawet przetrwać taki skok.

Jak widać na niektórych filmikach zamieszczonych w serwisie Reddit, gra nie jest dostosowana do takiej zabawy. Wystrzeleni wikingowie pędzą z na tyle ogromną prędkością, że Valheim nie nadąża z renderowaniem terenu. 

Udostępnij:
bDSlvvWL