Gracze Lord of the Rings Online postanowili uczcić pamięć niedawno zmarłego Iana Holma

Gracze Lord of the Rings Online postanowili uczcić pamięć niedawno zmarłego Iana Holma23.06.2020 12:51
Gracze Lord of the Rings Online postanowili uczcić pamięć niedawno zmarłego Iana Holma
Bartosz Witoszka

Kolejny przykład na to, że społeczność zgromadzona wokół jakiegoś tytułu, może przygotować naprawdę piękne rzeczy.

Pod koniec kwietnia przygotowałem dłuższy wpis o graczach Final Fantasy XIV, którzy postanowili zorganizować dla swojej zmarłej koleżanki (przyczyną był COVID-19) marsz pogrzebowy, a przy okazji przytoczyłem kilka innych podobnych inicjatyw społeczności graczy zgromadzonych wokół produkcji sieciowych. Nie są one czymś nowym, ale zawsze wzbudzają duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród osób, które na co dzień nie grają w te tytuły.

https://www.reddit.com/r/lotro/comments/hc4271/paying_homage_to_ian_holm_bilbo_baggins_forever/?utm_source=share&utm_medium=web2x

Nie inaczej jest w przypadku marszu w Lord of the Rings Online upamiętniającego zmarłego przed kilkoma dniami Iana Holma, popularnego brytyjskiego aktora, którego fani fantastyki kojarzą głównie za rolę Bilbo Bagginsa w trylogii Władcy Pierścieni Petera Jacksona czy Asha w Obcym z 1979 roku.

Setki graczy tego MMORPG opartego na prozie Tolkiena postanowiło zalogować się w ciągu kilku ostatnich dni do gry, by odwiedzić charakterystyczne dla tego bohatera lokacje. Akcja szybko trafiła na Reddita, a forumowicze zwrócili szczególną uwagę na dwie inicjatywa – pierwsza, zorganizowana przez graczy z serwera Evernight, polegała na koczowaniu wokół hobbita znajdującego się w domu Elrond w Rivendell.

Lord of the Rings Online Ian Holm/Bilbo tribute. Laurelin

Z kolei bywalcy serwera Laurelin postanowili odbyć marsz w kierunku Shire, odpalając przy okazji fajerwerki, a po dojściu do Bag End gracze pożegnali aktora krótkim koncertem i życzyli mu powodzenia w tej ostatniej podróży.

Twórcy gry, studio Standing Stone Games, również postanowili upamiętnić w jakiś sposób śmierć Holma – wiosenny festiwal został przełożony na 29 czerwca, a dziś ma odbyć się specjalne urodzinowe zadanie.

Ian Holm zmarł 19 czerwca, miał 88 lat.

Bartek Witoszka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)