Gra zdalna z PS4 na PC wymaga jeszcze kilku szlifów

Fajnie, że jest i to w formie oficjalnej aplikacji, ale w tej konkurencji wygrywa na razie Microsoft.

Gra zdalna z PS4 na PC wymaga jeszcze kilku szlifów
Maciej Kowalik

Rozszerzenie możliwości streamowania gier z PS4 na pecety z Windowsem i Maki jest częścią wczorajszej aktualizacji oprogramowania konsoli. Wprowadza ona kilka pomniejszych - choć dla niektórych bardzo ważnych - dodatków, jak opcja udawania trybu offline, by inni gracze nas nie widzieli czy powiadomienia o tym, że znajomy zalogował się do PSN. Jednak najważniejszą nowinką wydaje się mimo wszystko gra zdalna. Ale idealnie nie jest.

Po pierwsze jeśli idzie o Windowsy, wspierane są tylko wersje 8.1 i 10. Na "siódemce" gier z PS4 nie postreamujecie, a nie warto tego bagatelizować, bo według Steama jest to wciąż drugi najpopularniejszy system wśród użytkowników tej aplikacji. Spore niedopatrzenie Sony.

Obraz

Jest też kwestia rozdzielczości. Ta będzie zależeć oczywiście od przepustowości posiadanego łącza, ale najwyższą dostępną rozdzielczością i tak będzie tylko 720p. Dwie inne opcje to 360p i 540p. W przypadku małego ekranu Vity nie jest to wielka niedogodność, ale w przypadku posiadania dużego monitora, gry z PS4 nie będą wyglądać tak ostro, jak byśmy chcieli. Szybkie łącze pozwoli na grę w 60 fps, standardem ma być jednak 30 fps. Z testów graczy wynika oczywiście, że im dynamiczniejsza i wymagająca większej precyzji gra, tym gorzej się w nią gra. Patrick Klepek z Kotaku sugeruje, że o Rocket League czy Bloodborne lepiej zapomnieć.

Jeśli grę zdalną traktować jako rozwiązanie doraźne, da się to przeboleć, ale wypada wspomnieć, że streamowanie gier z Xboksa One na PC z Windowsem 10 oferuje rozgrywkę w rozdzielczości 1080p i 60 fps, jeśli tylko pozwala na to łącze. Oby Sony nie zamierzało zostawać w tyle.

Aplikację do gry zdalnej możecie pobrać stąd.

[źródło: PS Blog, Kotaku]

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (10)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.