Gra wideo najskuteczniejszym sposobem rekrutacji żołnierzy

Nie od dziś wiadomo, że America`s Army, to jeden ze sposobów na poprawę wizerunku armii wśród młodych Amerykanów. Nie mieliśmy jednak pojęcia, że może to być narzędzie niezwykle skuteczne. W artykule Petera W. Singera z Washington Examiner znajdziemy nie tylko dane na ten temat ale też inne ciekawe przykłady na symbiozę US Army z grami wideo.

Gra wideo najskuteczniejszym sposobem rekrutacji żołnierzy
marcindmjqtx

19.11.2009 | aktual.: 13.01.2016 16:13

Pierwszy z nich to cytat z badań jakie przeprowadził Massachusetts Institute of Technology nt America's Army właśnie. Okazało się, że narzędzie to było najbardziej skuteczną formą kontaktu amerykańskiej armii z młodymi ludźmi. Co więcej, 30% Amerykanów w wieku 16-24 lata dzięki niej ma bardziej pozytywny obraz armii, a sama aplikacja ma większy wpływ na rekrutację niż jakiekolwiek działania reklamowe prowadzone przez wojsko.

W artykule znajdziemy też opinię pułkownika Sił Powietrznych, dowódcę eskadry bezzałogowych, zdalnie sterowanych samolotów (tzw. drony) Predator, który uważa, że gracze znacznie lepiej obsługują tego typu maszyny niż inni żołnierze. Zauważa jednocześnie, że ta sama grupa ma problemy ze zmierzeniem się z konsekwencjami swoich działań.

Mam nadzieję, że żaden polygamista nie da sobie wmówić, że wojna jest fajna bo gry o wojnie są fajne. Inna sprawa, że konflikty zbrojne z użyciem takiego sprzętu jak Predatory niepokojąco zaczynają przypominać film Gry Wojenne. Tak, wiem, że to samo pisałem przy okazji testów bezzałogowego helikoptera sterowanego padem od Xboksa, ale dalej ta sama pointa ciśnie się na klawiaturę.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360ciekawostki
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.