Gra twórców Dishonored za darmo na 20-lecie studia

Strona głównaGra twórców Dishonored za darmo na 20-lecie studia
28.05.2020 18:06
Gra twórców Dishonored za darmo na 20-lecie studia

Arkane ma urodziny, ale to my dostajemy prezent!

bEEEhxiZ

W tym roku mija dokładnie 20 lat od założenia w Lyon we Francji studia Arkane. Znany obecnie najbardziej z dwóch części Dishonored zespół od samego początku swojej działalności stawiał na gry jak najbardziej reaktywne. Miały one stwarzać iluzję prawdziwego, rządzącego się własnymi regułami świata, które to reguły gracz mógłby wykorzystywać według własnego uznania.

Założyciel Arkane, Raphaël Colantonio, był tym tematem zafascynowany tak bardzo, że chciał, by pierwszą grą nowego studia była kontynuacja Ultimy Underworld. Gry RPG tak nowatorskiej w sposobie rozgrywki, że często wspomina się ją jako jedną z prekursorek tzw. immersive simów. I nic dziwnego, jej producentem był Warren Spector, który później zasłynął z System Shocka i Deus Exa.

Electronic Arts jednak, które było właścicielem praw do Ultimy Underworld, nie chciało oddać ich nowemu studiu na korzystnych dla niego warunkach, stąd też Arkane zdecydowało o stworzeniu własnej gry w duchu Ultimy Underworld. W ten sposób w 2002 roku narodziło się Arx Fatalis - action-RPG w świecie fantasy, stawiające na reaktywność świata gry, innowacyjną rozgrywkę i proponujące unikatowy w skali gatunku system magii.

Arkane 20 - Official Launch Trailer

To właśnie Arx Fatalis z okazji 20-lecia Arkane Bethesda rozdaje teraz za darmo. Jest jednak warunek. Aby otrzymać grę należy zarejestrować się na oficjalnej stronie społeczności i wyrazić zgodę na otrzymywanie spamu. W nagrodę Arx Fatalis stanie się dostępne w Bethesda Launcherze.

bEEEhxjb

Dodatkowo korzystający z oferty otrzymają cyfrowy album z grafikami koncepcyjnymi “Art of Arkane”. Warto się pospieszyć - czas jest tylko do 31 maja.

Świętowanie jubileuszu Arkane potrwać ma najbliższe trzy tygodnie. W tym czasie pojawić się mają kolejne prezenty, materiały zza kulis, rozmowy z pracownikami i inne niespodzianki związane ze studiem.

Dominik Gąska

bEEEhxjX