Gra Roku czytelników Polygamii - Red Dead Redemption

Gra Roku czytelników Polygamii - Red Dead Redemption

marcindmjqtx
02.01.2011 13:49, aktualizacja: 15.01.2016 15:19

Plebiscyt na Grę Roku można uznać za zakończony. Głosy został oddane, bitewny kurz opadł i na ringu ostał się zwycięzca: Red Dead Redemption.

Głosami czytelników Red Dead Redemption w drodze po zwycięstwo pokonało: Mafia 2,  StarCraft 2, God of War: Ghost of Sparta, Heavy Rain i wreszcie: God of War 3.

O popkulturowych nawiązaniach w RDR dowiesz się więcej tutaj.

Rockstar San Diego, to ten oddział znanej ze stworzenia serii Grand Theft Auto firmy, który za wiele z GTA wcześniej nie miał wspólnego: zajmowali się głównie znacznie mniej popularnym cyklem Midnight Club. Red Dead Redemption powstało w oparciu o silnik Grand Theft Auto IV i choć posiada wiele cech wspólnych z przygodami Nico Belicia, to jest zupełnie oddzielną grą z własnym charakterem i tożsamością.

Tadeusz Zieliński w swojej recenzji pisał:

Red Dead Redemption to nie gra, w którą gra się tylko dla opowieści. To przede wszystkim doznanie porównywalne z wizytą w skansenie. Postacie są wyraziste, grafika oszałamia, ale to klimat, scenografia i nieprawdopodobne, chorobliwe wręcz przywiązanie do detalu czyni Red Dead Redemption grą tak wartą uwagi. Dawno nie stworzono tak przekonującego, tak dopracowanego i dopieszczonego sandboksa, dającego poczucie przeniesienia się do wirtualnego świata. Ocena: 5+/6

Jak każda wielka gra, RDR nie ustrzegło się błędów: niektórzy narzekali na nierówną fabułę, która w środku gry traciła tempo, Rockstar zebrał cięgi za niedopracowanie wersji na PlayStation 3, a bez względu na platformę na prerii można było spotkać wywołujące uśmiech kreatury. Do historii przejdzie też afera z brakiem dostępności gry w sklepach w dniu premiery, podobno stało się to sprawką piratów.

Jednakże klimat westernu to nie wszystko: przez kolejne miesiące po premierze na rynek trafiały kolejne małe dodatki do trybu dla wielu graczy, aż w końcu pod koniec października ukazał się Undead Nightmare, rozszerzenie, które sprowadzało na Dziki Zachód... zombie. Połączenie dziwaczne, ale tym razem nadzwyczaj udane.

Jeżeli więc jeszcze w Red Dead Redemption nie graliście, musicie koniecznie spróbować - to w końcu gra polecana przez czytelników Polygamii.

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w zabawie. Mamy nadzieję, że plebiscyt pod koniec 2011 roku będzie obfitował w jeszcze większą liczbę świetnych gier, spośród których trzeba będzie niestety wybrać tę jedną.

Redakcja

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)