Gra pomoże Ci walczyć z cukrzycą

Michał Stopa

18.11.2009 10:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prezes firmy Game Equals Life oraz oddany swojemu hobby gracz, Adam Grantham, zdiagnozowany w wieku dziesięciu lat jako cierpiący na typ pierwszy cukrzycy, postanowił stworzyć grę, która ma pomóc w nauce radzenia sobie z chorobą. Pierwszy prototyp gry The Magi and The Sleeping Star został ostatnio ukończony, a firma szuka wsparcia finansowego do ukończenia swojego projektu.

W grze kierujemy poczynaniami bohatera cierpiącego na cukrzycę, który musi cierpliwie zarządzać swoim poziomem węglowodanów i insuliny pomiędzy walkami ze smokami-robotami. Wypowiadając się dla portalu NewsOK, Grantham powiedział, że jego planem było umieścić w grze elementy edukacyjne w taki sposób, aby grający, oprócz rozrywki, mógł się czegoś nauczyć o chorobie.

"Zwykle jest tak, że gry edukacyjne nie zachowują się jak prawdziwe gry i wydają się zbyt naukowe. Przy tej grze w pewnym sensie potajemnie nauczamy podstaw radzenia sobie z cukrzycą".

Gra ma na celu pokazanie ważności regularnego testowania procentu cukru we krwi, oraz nauczenie grającego cierpliwości - gracze muszą odczekać aż jedzenie lub insulina zacznie działać zanim postać w grze stanie się silniejsza.

fot.: Game Equals Life

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)