Gra Avatar nie powinna była powstać

Szef studia Avalanche, Christofer Sundberg, stwierdził ostatnio w wywiadzie, że wydawcy, powinni częściej kasować kiepskie tytuły, szczególnie jeśli oparte są na znanych licencjach. Jako przykład podaje Avatar: The Game.

Gra Avatar nie powinna była powstać
marcindmjqtx

Wciąż uważam, że wydawcy powinni częściej kasować projekty, jeśli deweloperzy nie zapewnią odpowiedniej jakości, zanim koszty inwestycji staną się zbyt wysokie. Avatar to świetny przykład gry, która nigdy nie powinna zostać wydana, niezależnie od tego, ile zarobiła. Nie wiem, czy przyniosła zyski, czy nie, ale takie gry sprawiają, że gry oparte na znanych licencjach mają złą reputację, która i tak jest niska jak nigdy dotąd. Niestety ciężko się nie zgodzić, że większość gier na licencjach filmowych czy komiksowych jest na żenującym poziomie - jedyny pozytywny kontrprzykład z ostatniego roku, który przychodzi mi do głowy to Batman: Arkham Asylum. Nawet jeśli Avatar na krótką metę przyniósł zyski, to na dłuższą metę sprawi, że jeśli nawet powstanie świetna gra w tym uniwersum, to gracze dwa razy się zastanowią, zanim ją kupią.

Ubisoft zapowiedział ostatnio, że wydawać będzie mniej gier opartych na licencjach. Może jednak zamiat na ilości powinni skupić się na ich jakości?

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościubisoftbranża

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.