Google wchodzi w świat gier

Google wchodzi w świat gier

Google wchodzi w świat gier
marcindmjqtx
20.05.2010 14:00, aktualizacja: 13.01.2016 15:52

Najwyraźniej Google znów pozazdrościło Apple i zamierza stworzyć własny, wirtualny sklep z grami i innymi aplikacjami. Chrome Web Store pojawić ma się jeszcze w tym roku, wszystkie obecne w nim programy będą działać z poziomu przeglądarki internetowej, na szczęście, by sobie pograć, niekoniecznie będziemy potrzebować Chrome. Jednak użytkownicy przeglądarki Google będą mieli nieco lepiej niż pozostali - pozwoli im ona tworzyć m.in. intuicyjne skróty do aplikacji.

W czasie prezentacji pokazano dwie gry: Plants Vs. Zombies oraz konwersję LEGO Star Wars nazwaną LEGO Star Wars: The Quest for R2-D2, ta ostatnia działała bez zająknięcia w pełnym 3D, a obecni na pokazie dziennikarze piszą, że obie aplikacje odpaliły się w mgnieniu oka. Gry w Chrome Web Store mają być darmowe lub płatne w zależności od uznania deweloperów.

Jak na razie próba ugryzienia kawałka tortu Apple pt. telefony za pomocą Androida nie wyszła Google zbyt imponująco. Ciekawe, czy Chrome Web Store, który od razu kojarzy się z App Store, powiedzie się lepiej.

[via Kotaku]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)