Google świętuje 30-lecie Pac-Mana

Google świętuje 30‑lecie Pac‑Mana

Google świętuje 30-lecie Pac-Mana
marcindmjqtx
21.05.2010 17:16, aktualizacja: 12.01.2016 15:26

Jeśli weszliście dziś na stronę Google, to zapewne zauważyliście, że logo firmy zmieniło się w labirynt z Pac-Manem w roli głównej. Oczywiście nie ma tu mowy o przypadku. Jutro minie dokładnie 30 lat od narodzin żółtego pigułożercy! Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by kliknąć przycisk "wrzuć monetę" i nakarmić trzydziestolatka jeszcze kilkoma kropami. My mamy dodatkowe powody do dumy, bo autorem tego hołdu jest Polak - Marcin Wichary.

Na blogu Google Polska możecie przeczytać wywiad z Marcinem, z którego możemy dowiedzieć się na przykład, jak przywołać do świata gry małżonkę głównego bohatera.

Jeśli wrzucisz monetę po raz drugi, na ekranie obok PAC-MANA pojawia się Ms. PAC-MAN i w grę mogą grać dwie osoby równocześnie [wykorzystując przyciski W A S D]. Punkty liczone są osobno, tak więc jest to i współpraca i konkurencja w jednym. Tak naprawdę zdziwiłem się, jak rewelacyjnie PAC-MAN sprawuje się w tym trybie - szczegóły punktacji na przykład wydają się praktycznie idealnie stworzone dla trybu dwóch graczy. Gra będzie dostępna przez 48 godzin, więc jeśli zamierzacie pobić 256 poziomów, to najlepiej zabierzcie się już do pracy. Swoją drogą, co darzycie większym sentymentem? Pac-Mana, klocek z Tetrisa czy "paletki" z Ponga?

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)