Google Stadia trafia na telewizory. Do grania wystarczy sam ekran

Strona głównaGoogle Stadia trafia na telewizory. Do grania wystarczy sam ekran
24.06.2021 10:35
Google Stadia
Google Stadia
Źródło zdjęć: © Getty Images

Google Stadia w końcu zadebiutowała na telewizorach z systemami Android TV i Google TV. Choć niewiele urządzeń obsługuje usługę gry w chmurze, jest to krok w kierunku spełnienia założeń usługi Google. Wystarczy sam telewizor, by cieszyć się grą.

bEqEwUpx

Google Stadia trafia na telewizory. Wydaje się, że jest to cel, do którego powinny zmierzać wszystkie usługi grania w chmurze. W końcu w założeniu mają one pozwalać na granie w każdym miejscu, bez posiadania konsoli czy komputera. Niestety na ten moment lista urządzeń, które pozwalają korzystać z tej usługi nie jest zbyt rozbudowana, ale można cieszyć się faktem, że coś w tej kwestii się ruszyło.

Stadia to usługa pozwalająca na granie w chmurze. Oznacza to, że gry nie są uruchamiane na naszym sprzęcie - komputerze, konsoli, smartfonie czy tablecie, a jedynie strumieniowany jest obraz, który się u nas wyświetla. Nie jest to rozwiązanie idealne, szczególnie do gier wymagających szybkiej reakcji, ponieważ występuje widoczne opóźnienie, ale w większości przypadków oferuje zadowalające warunki rozgrywki.

Aktualnie aplikacja obsługująca usługę streamingu gier wideo jest dostępna na wymienionych niżej urządzeniach:

bEqEwUpz

·      Chromecast Google TV,

·      Nvidia Shield TV/Nvidia Shield TV Pro,

·      Hisense U7G, U8G, U9G,

·      Onn FHD Streaming Stick/UJD Streaming Device,

bEqEwUpF

·      Philips 8215, 8505, OLED, 935/805,

·      Xiaomi Mi Box 3, Xiaomi Mi Box 4.

bEqEwUqv