Google Stadia. Ruszyły pierwsze zwroty pieniędzy

Niespodziewane zamknięcie usługi Google Stadia poruszyło użytkowników platformy. Niepokój dotyczył między innymi tego, co stanie się z pieniędzmi za zakupione gry. Google rozpoczęło proces zwracania środków.

Google Stadia
Google Stadia
Źródło zdjęć: © Getty Images | Future Publishing

Usługa Google Stadia miała przynieść swoistą rewolucję w grach, a skończyło się dość rozczarowująco. We wrześniu, po niecałych trzech latach działania Stadii, Google zapowiedziało wyłączenie serwerów, które zaplanowane jest na 18 stycznia 2023 r. Pozytywny aspekt jest taki, że klienci firmy nie zostaną na lodzie - rozpoczynają się zwroty środków.

Na stronie pomocy poświęconej Google Stadia możemy przeczytać, że 9 listopada 2022 r. rozpoczął się proces zwracania środków użytkownikom usługi. Proces ten ma być w miarę możliwości automatyczny, a zwracane będą pieniądze za wszystkie gry, dodatki i subskrypcje (za wyjątkiem subskrypcji Stadia Pro), które wydano w sklepie Stadia.

Koniec Google Stadia - kiedy zwrot pieniędzy?

Nie ma pewności, co do ostatecznego terminu zwrotu wszystkich środków. Nie będzie to jednak proces szybki. Google zakłada, że większość zwrotów uda się zrealizować do 18 stycznia 2023 r.

Firma zaznacza przy tym, że procesu nie da się w żaden sposób przyspieszyć. Kontakt z działem wsparcia klienta nie wpłynie na tempo realizacji zwrotu środków, dlatego Google prosi użytkowników o cierpliwość.

Google Stadia - jak będą przebiegać zwroty?

Google poinformowało, że od 9 listopada 2022 r. firma będzie starać się automatycznie zwracać środki za każdą transakcję na konto formy płatności, której użyto do zakupu określonych produktów. Jeśli się to nie uda, użytkownik otrzyma wiadomość e-mail od Google z instrukcją dalszego postępowania.

Google Stadia a zwroty sprzętu

Google przewiduje także zwroty za sprzęt, który został zakupiony w celu korzystania z platformy Google Stadia. Nie ma jednak jasności w kwestii konieczności dokonania zwrotu samego sprzętu. Firma informuje, że "w większości przypadków" nie ma potrzeby dokonywania zwrotu urządzeń, lecz nie zdefiniowano, kiedy taka konieczność się pojawi.

Karol Kołtowski, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.