Google Stadia jeszcze w tym roku, ale nie u nas

Google Stadia jeszcze w tym roku, ale nie u nas

Google Stadia jeszcze w tym roku, ale nie u nas
Łukasz Jarkiewicz
07.06.2019 12:35

Czy tak wygląda przyszłość?

Poznaliśmy szereg informacji na temat „wynalazku”, który może sporo namieszać w świecie grania. Google Stadia zapowiedziana w marcu pojawi się już w listopadzie tego roku i obejmie 14 państw. Zabraknie wśród nich Polski, ale nie ma powodu do obaw, gdyż kolejne kraje będą systematycznie dodawane.

Za miesięczną subskrypcję o nazwie Stadia Pro przyjdzie zapłacić 9,99 dolarów. W teorii ma pozwolić cieszyć się rozgrywką do 4K w 60 klatkach, ale to ma być najwyższy możliwy próg i jego uzyskanie będzie zależało od łącza. Do podstawowego streamingowania dla rozdzielczości 720p wystarczy 10 Mbps, 20 Mbps pozwoli na 1080p, a 35 Mbps ma zapewnić rozgrywkę do 4K. Prawdopodobnie jednak wiele osób nie będzie w stanie jej uzyskać, bo łącze może być niestabilne.

Niektóre gry będą w ramach subskrypcji dostępne za darmo, ale Google nie sprecyzowało dokładnie, jak wiele. Wiemy natomiast, że nie będzie to abonament typu Netflix, w którym za jedną opłatą zagramy we wszystkie gry.

Zapowiedziano także ekskluzywne rabaty w sklepie Stadia - w listopadzie rozpocznie się sprzedaż specjalnego pakietu wycenionego na 129,99 dolarów. W jego skład wchodzi przystawka Chromecast Ultra, Destiny 2, kontroler Stadia oraz trzymiesięczna subskrypcja Stadia Pro.

Stadia Connect Official Recap In 3 Minutes | 6.6.2019

W ofercie na ten moment znajduje się ponad 30 gier, do których należą takie produkcje jak Doom Eternal, Assassin's Creed Odyssey, Borderlands 3, Ghost Recon Breakpoint, Wolfenstein: Young Blood czy Rage 2.

Przy okazji Google Stadia potwierdziły się przecieki na temat wyjątkowej kontynuacji. Baldurs Gate 3 został oficjalnie zapowiedziany i również wpisuje się w listę gier dostępnych na nową usługę.

Baldur's Gate 3 - Official Announcement Trailer

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)