Gogle wirtualnej rzeczywistości to nie wszystko. W "przeżywaniu" gier może pomóc też... rękawica

Wirtualna rzeczywistość to jeden z największych trendów w świecie gier w ostatnim czasie, a przecież żadne z produkowanych gogli nie trafiły jeszcze do sprzedaży. Ale, kto wie, może nie tylko one będę pomagać graczom w zatapianiu się w innych światach? Poznajcie Dexmo.

Gogle wirtualnej rzeczywistości to nie wszystko. W "przeżywaniu" gier może pomóc też... rękawica
marcindmjqtx

Dexmo to zakładany na dłoń egzoszkielet, który przechwytuje ruch i może dzięki temu służyć jako kontroler. Jasne, tego typu pomysły to żadna nowość, ale to urządzenie wygląda na o wiele dokładniejsze od innych. Tak działa we współpracy z Razer Hydra:

Przechwytywanie ruchu to jednak nie wszystko. Dexmo działa także w drugą stronę - może sprawić, że korzystająca z niego osoba poczuje, czego właśnie "dotyka". Nawet, jeśli to coś będzie istnieć jedynie w wirtualnej rzeczywistości.

Brzmi ciekawie? Owszem, tym bardziej, że Dexmo może być wykorzystywane nie tylko do gier. Twórcy sądzą, że może pomóc w produkcji muzyki, tworzeniu rysunków i animacji, a także do celów rehabilitacyjnych.

Na razie urządzenie jest jedynie prototypem. W październiku ma wylądować na Kickstarterze, twórcy będą chcieli uzbierać tam około 200 tysięcy dolarów. Gdy trafi już do sklepów, Dexmo ma kosztować mniej niż 200 dolarów.

[Źródło: Dexta Robotics]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.