God of War, The Divison 2 i Judgment ulepszone pod nową generację

Strona głównaGod of War, The Divison 2 i Judgment ulepszone pod nową generację
02.02.2021 14:11
God of War
God of War
Źródło zdjęć: © Sony

Aktualizacje gier, które wykorzystują moc drzemiącą wewnątrz PlayStation 5 i Xbox Series X, stają się powoli chlebem powszednim. " God of War" i "The Divison 2" zostaną "unowocześnione" lada moment, "Judgment" dołączy do nich nieco później.

bEEInoKt

Usprawnienie "God of War" było kwestią czasu. Hit z 2018 r. jest dostępny w ramach PlayStation Plus Collection, do której dostęp mają wszyscy użytkownicy PS+. Oferta Sony skierowana jest głównie do tych szczęśliwców, którym udało się kupić PS5. Z 20 gier w niej zawartych nie wykorzystuje w pełni potencjału nowej konsoli. Od 2 lutego ma się to zmienić w przypadku "God of War".

Dzieło Sony Santa Monica po aktualizacji ma działać w 60 klatkach na sekundę i maksymalnej rozdzielczości 4K. Jak tłumaczą sami twórcy, wszystko za sprawą technologii checkerboard rendering. Technikalia tłumaczą na swoim blogu. Aktualizacja jest bezpłatna.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku "The Division 2". Ubisoft również podbije rozdzielczość do 4K i 60 klatek na sekundę, ale na tym nie kończy. Aktualizacja ma zlikwidować pomniejsze błędy, do tego wprowadzi elementy ubrań z serii "Resident Evil" i obniży koszt optymalizacji ekwipunku postaci o 75 proc. Aktualizacja dotyczy PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.

Nieco dłużej bo aż do kwietnia trzeba poczekać na odświeżoną wersję gry "Judgment". Gra Segi była do tej pory pozycją ekskluzywną dla PlayStation 4, ale teraz trafi nie tylko na PS5, ale również na XSX oraz Google Stadia.

bEEInoKv

Zła wiadomość? Za nową wersję trzeba zapłacić nawet jeżeli posiadamy grę. Cena wyniesie 39,99 dolarów, czyli ok. 150 zł.

bEEInoLr