God of War 2 miało być tytułem startowym dla PlayStation 3

God of War 2 miało być tytułem startowym dla PlayStation 327.01.2010 14:00
God of War 2 miało być tytułem startowym dla PlayStation 3
marcindmjqtx

Informacja dla miłośników historii alternatywnych: co by było, gdyby God of War 2 był tytułem startowym dla PlayStation 3? Czy równowaga mocy zostałaby zachwiana? Okazuje się, że dyskusja o docelowej platformie drugiej części przygód Kratosa nie była w Sony taka abstrakcyjna.

W wywiadzie dla Game Informera Shuhei Yoshida, jeden z wiceprezesów SCE, powiedział:

Mieliśmy na ten temat sporo rozmów. Zawsze twardo obstawałem przy zatrzymaniu tej gry na PS2. Wiele osób, włączając te z działu marketingu, sugerowały, że może gra powinna zostać przesunięta na PS3. (...) Moim argumentem było to, aby zespół z Santa Monica dokończył drugą części gry na platformie, którą doskonale opanował.  Firma i zespół mnie poparły i jestem bardzo zadowolony z rezultatu. Więc jeśli o to pytasz, to nigdy nie żałowałem, że God of War 2 miał swoją premierę na PS2. GOW2 miał swoją amerykańską premierę na PS2 w marcu 2007 roku, prawie pół roku po pojawieniu się PlayStation 3 w sprzedaży. Czy gdyby znalazł się na nowszej konsoli, jej początkowe losy na rynku wyglądałyby znacząco inaczej?

Na szczęście na God of War 3 nie trzeba będzie czekać do premiery czwartej PlayStation. Jak ostatnio zachęcał jeden z twórców gry, jej przejście ma zająć około kilkanastu godzin.

Konrad Hildebrand

327123826750548247
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)