Gigantyczny sukces Frostpunk: The Board Game. Ponad 3,6 mln złotych na Kickstarterze

Gigantyczny sukces Frostpunk: The Board Game. Ponad 3,6 mln złotych na Kickstarterze

Gigantyczny sukces Frostpunk: The Board Game. Ponad 3,6 mln złotych na Kickstarterze
Klaudia Stawska
08.10.2020 08:53, aktualizacja: 08.10.2020 10:35

Polacy znów mogą mówić o ogromnym sukcesie: 300 proc. celu w zaledwie 2 dni od rozpoczęcia zbiórki na Kickstarterze. Zapowiada się, że gra planszowa Frostpunk podbije świat nie gorzej niż pecetowy oryginał.

Zbiórka na Frostpunk: The Board Game rozpoczęła się 6 października i już zdobyła ponad 3,6 mln złotych na rozwój projektu, co oznacza ponad 300 proc. oryginalnego celu. Taki sukces robi wrażenie, chociaż trudno się dziwić, pamiętając jaką popularność zyskał Frostpunk na PC. I poprzednia planszówka na podstawie gry 11 bitów.

Za projekt odpowiada Glass Cannon Unplugged, firma tworząca świetne planszówki i mająca już na koncie współpracę z 11 bit studios. Przed planszowym Frostpunk obie firmy połączyły siły przy grze planszowej This War of Mine, która również została bardzo pozytywnie przyjęta zarówno wśród graczy, którzy znali oryginał, jak i miłośników planszówek. O tu możecie zobaczyć, jak przy unboxingu zachwycali się nią Patryk Fijałkowski i Bartek Stodolny.

Frostpunk: The Board Game na pewno będzie kolejnym udanym projektem pod względem finansowym - i osobiście liczę, że nie tylko pod tym. Podobnie, jak we Frostpunk, również w grze planszowej naszym celem będzie zbudowanie osady, która przetrwa w skrajnie niekorzystnych warunkach. Rozgrywka przeznaczona jest dla 1-4 osób i pojedyncza sesja przewidziana jest na około godzinę. Biorąc pod uwagę tematykę gry oraz złożoność zasad, twórcy kierują ją do osób, które skończyły 16 lat.

Frostpunk: The Board Game Kickstarter campaign launch trailer

Osoby wspierające kampanię na Kickstarterze będą miały szansę otrzymać bezpłatne dodatki, w tym nowe karty czy żetony, które jeszcze bardziej rozwiną rozgrywkę, zapewniając kolejne godziny zabawy. Część z tych bajerów ma nie trafić nigdy do sprzedaży detalicznej. Do tego gra zakupiona w kampanii jest również nieco tańsza niż wtedy, gdy trafi do sklepów. Frostpunk: The Board Game również na smartfona

Jednym z ciekawszych "dodatków" do gry jest również dedykowana aplikacja (dostępna nie tylko dla wspierających). Pozwoli ona grać z innymi osobami za pośrednictwem smartfona czy tabletu, ale także zapewni rozwinięcie gry w wersji dla jednego gracza.

Obraz

W planszówkach dedykowane aplikacje na urządzenia mobilne pojawiają się coraz częściej. Służą przede wszystkim usprawnieniu rozgrywki, np. ułatwiają przeliczanie zasobów, dają łatwy dostęp do kart postaci itp. Dobra wiadomość dla osób lubiących tradycyjne podejście do gier "przy stole" jest taka, że rzadko są obowiązkowe.

Zbiórka na Frostpunk: The Board Game w serwisie Kickstarter trwa od 6 do 29 października. Grę można kupić za 75 euro w wersji podstawowej lub 125 euro (wersja deluxe). Więcej informacji znajdziecie na stronie zbiórki.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)