GeoHot - człowiek, który złamał PS3 został zatrudniony przez Google

FBI hakera nie zatrudni, bo przecież jak hakuje to i marihuanę pali. Google widocznie ten temat nie przeszkadza.

GeoHot - człowiek, który złamał PS3 został zatrudniony przez Google
marcindmjqtx

17.07.2014 | aktual.: 05.01.2016 15:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prywatność i bezpieczeństwo danych to w dzisiejszych czasach dość delikatny temat. Wszelakie inicjatywy, mające na celu zapewnienie absolutnej anonimowości w sieci (Project TOR) są postrzegane bardzo negatywnie, gdyż otwierają drzwi do tej ciemniejszej strony internetu.

"Powinieneś mieć możliwość używania internetu bez obawy, że przestępca lub rządowy szpieg wykorzysta dziury w oprogramowaniu, aby wykraść prywatne dane, czy monitorować twoje rozmowy" - wyjaśnia Chris Evans, badacz w firmie Google. Google stworzyło Project Zero, czyli inicjatywę mającą na celu zminimalizowanie bezpośrednich ataków zarówno na instytucje, jak i osoby prywatne. Project Zero ma być kontrą na ataki typu „zero-day”, czyli takie, które wykorzystują nieznane wcześniej błędy i dziury w programach.

Częścią tego zespołu będzie George Hotz - człowiek, który złamał zabezpieczenia PlayStation 3, przez co toczył z Sony batalie sądowe (które zakończyły się bardzo ugodowo). GeoHot wydaje się doskonałym kandydatem, sam przecież łamał zabezpieczenia i dzielił się swoją pracą zarówno z Sony, jak i graczami.

Świadomość dziur i niedociągnięć w sieci zabezpieczeń jest przecież kluczowa do zapewnienia użytkownikom bezpieczeństwa i komfortu. Hotz razem z resztą zespołu Project Zero będzie skupiał się głównie na dużych, najbardziej narażonych na ataki programach.

[źródło: Polygon]

Karol Kała

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościgooglescamming
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.