Gears of War 4 jeszcze nie wyszło, nawet nie wiemy, czy będzie dobre, a The Coalition już mówi o „piątce”

Gears of War 4 jeszcze nie wyszło, nawet nie wiemy, czy będzie dobre, a The Coalition już mówi o  „piątce”

Gears of War 4 jeszcze nie wyszło, nawet nie wiemy, czy będzie dobre, a The Coalition już mówi o  „piątce”
16.04.2016 10:44

Czy się nam to podoba, czy nie, i w tej generacji dostaniemy prawdopodobnie całą trylogię Gears of War.

W rozmowie z serwisem Digital Spy szef studia The Coalition, odpowiadającego za najnowszą część Gears of War (czwartą numerycznie, ale oczywiście to nie takie proste) powiedział co nieco na temat przyszłości serii. I tak, jak można się było spodziewać, kreśli on wizję jej długiego i owocnego rozwoju. Pod jednym warunkiem.

The Coalition to należący do Microsoftu zespół, znany wcześniej jako Microsoft Vancouver i Black Tusk Studios. Po jego rozwiązaniu w lipcu 2012 został założony ponownie już cztery miesiące później, ale jak dotąd nie mial okazji szczególnie się wykazać. Pracował nad symulatorem Microsoft Flight i jakąś nieogłoszoną nawet grą na Kinecta, która nigdy się nie ukazała.

W 2014 roku, po przejęciu przez giganta z Redmond praw do marki Gears of War, podjął on decyzję o zmianie jego nazwy i uczynieniu z niego „tego zespołu od Gears of War. Taka sztuczka już raz się mu udała. Kiedy Bungie „wykupiło się” i poszło na swoje tworzyć Destiny, Microsoft założył 343 Industries jako „to studio do robienia Halo”. I udało się.

Jest więc wysoce prawdopodobne, że uda się i tym razem, a Gears of War 4 nawet jeżeli nie będzie grą genialną i przełomową (czy ktoś na to liczy?), to pozostanie zupełnie przyzwoitym shooterem trzecioosobowym. Ale oczywiście w dzisiejszych czasach marka i rozwojowe plany to wszystko, nic dziwnego więc, że szef The Coalition widzi już swój zespół pracujący nad kolejnymi częściami.

Tymczasem już za dwa dni, 18 kwietnia, rozpoczną się beta testy Gears of War 4. Zostaną do niej zaproszeni wszyscy, którzy grali w Gears of War: Ultimate Edition na Xboksie One lub PC. Klucze będą rozsyłane chronologicznie - najszybciej do tych, którzy grali tuż po premierze. Do wszystkich trafić one powinny najpóźniej 21 kwietnia.

The Coalition ujawniło również nagrody, które będzie można zdobyć osiągając 20 poziom w becie Gears of War 4. Gracze, którym się to uda, mogą liczyć na klasyczną skórki postaci, broni (lancera i pistoletu), specjalny emblemat do spersonalizowania postaci i kartę, dającą dwukrotny mnożnik punktów doświadczenia w jednym meczu.

[Źródła: Digital Spy, VG247, VG247]

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)