Gears 5 rozpoczyna inwazję Microsoftu na Geforce Now

Gears 5
Gears 5
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

18.05.2023 20:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producent Xboksa realizuje obietnice, które mają pomóc mu w przezwyciężeniu regulacji antymonopolowych i przejęcie Activision Blizzard.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na platformę Geforce Now trafiła pierwsza gra Microsoftu. Wydane we wrześniu 2019 Gears 5 jest teraz dostępne do rozgrywki za pośrednictwem usługi chmurowej nVidii (oczywiście zgodnie z jej modelem biznesowym - musicie posiadać grę na własność na Steamie).

To pierwsza ale z całą pewnością nie ostatnia produkcja Xbox Game Studios, udostępniona w ten sposób. Microsoft, odpowiadając na zarzuty o tym, że chce zmonopolizować rynek gier w chmurze, podpisał z nVidią 10-letnią umowę na dostarczanie jej swojej produkcji. Wkrótce do GeForce Now trafią kolejne tytuły z biblioteki Microsoftu, obecne na Steamie. Już 25 maja będą to Deathloop, Grounded i Pentiment.

W dalszej kolejności pojawić ma się wsparcie dla łączenia biblioteki Microsoft Store z GeForce Now. W ten sposób również gracze, którzy kupili te gry bezpośrednio od Microsoftu będą mogli skorzystać z alternatywnego grania w chmurze.

Zapewne m.in. te działania przekonały Komisję Europejską, która zaakceptowała połączenie Activison-Blizzard z Microsoftem. Postąpiła tu odwrotnie do brytyjskiego CMA (Competition and Markets Authority), które jako główny powód odmowy podało ryzyko zmonopolizowania rynek gier w chmurze.

Czy wystarczą również do przekonania USA, których zgody jeszcze brakuje? Czy tak czy nie, gracze już skorzystali na większej dostępności gier MS.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)