Gearbox Software zapowiada pokazanie nowych gier na PAX East 2019

Gearbox Software zapowiada pokazanie nowych gier na PAX East 2019

Gearbox Software zapowiada pokazanie nowych gier na PAX East 2019
Krzysztof Kempski
01.03.2019 15:56

Czyżby szykował się powrót na pogranicze? A może jednak powrócimy na front?

Już wkrótce (28 marca) czeka nas PAX East 2019. Impreza w Bostonie potrwa aż do 31 marca i wygląda na to, że w jej trakcie szczególnie aktywny zamierza być Gearbox. Firma rozesłała w ostatnim czasie komunikat prasowy, w którym odniosła się do imprezy. Szczególnie interesujący jest fragment, w którym firma obiecuje nowe, nieprezentowane do tej pory zapowiedzi, świeże materiały oraz niespodzianki przygotowane przez twórców Borderlands, Battleborn i Brothers in Arms.

Po dwóch ostatnich tytułach nie można raczej zbyt wiele się spodziewać. Wydane w 2016 roku Battleborn okazało się wielką klęską firmy, a dosłownie 3 miesiące po przejściu produkcji na model free to play Gearbox ogłosił koniec dalszego wspierania gry. Sama marka też nie stała się szalenie rozpoznawalna.

Obraz

Inaczej wygląda sprawa Brothers in Arms czy Borderlands. Tej pierwszej serii wprawdzie nie wiodło się w ostatnim czasie za dobrze, a firma utopiła sporo czasu w produkcji anulowanego ostatecznie kooperacyjnego Furious 4. Niemniej jeszcze w czerwcu 2018 roku Randy Pitchford pytany o wojenną serię zapewniał, że trwają prace nad czymś nowym...

Najbardziej prawdopodobna jest jednak rychła zapowiedź Borderlands 3, nad którym pracować ma rzekomo 90% pracowników studia. Przynajmniej jeżeli tę markę miał na myśli Randy Pitchford jakiś czas temu mówiąc o "pracownikach pracujących nad tym, nad czym większość z was chciałaby, by pracowali". Wygląda więc na to, że na najbliższym PAX East będzie ciekawie.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)