Gdyby gry powstawały w warsztatach...

Gdyby gry powstawały w warsztatach...17.08.2009 22:39
Gdyby gry powstawały w warsztatach...
marcindmjqtx

AMUSEMENT to francuski magazyn o grach, traktujący o nich w nieco odmienny sposób. Na próżno szukać w nim stron wypełnionych po brzegi klasycznymi tekstami czy obrazkami z gier. Periodyk w unikalny sposób przedstawia elektroniczną rozrywkę nawiązując do polityki, kultury, sztuki. Jako przykład obrazujący założenia AMUSEMENT niech posłuży załączona galeria wraz z tłumaczeniem jej opisu. Made of Myth to krótka wycieczka w świat, w którym gry nie powstawały na ekranach komputerów, lecz... w warsztatach rzemieślniczych. Musicie to zobaczyć.

Tetris

Kiedy Alexei Pajintnov zamówił pierwszą partię cegieł z zakładu Karpova Abramtseva, tamtejsi robotnicy zastanawiali się, kto mógłby być zainteresowany tymi prostokątnymi klockami. Nikt w 1985 roku nie mógł przewidzieć, że te betonowe figury Tetrimino staną się sławne na całym świecie i będą stanowić śmiertelną broń przeciwko Ameryce czasów Reagana.

Arkanoid

Wiecznie śmiały Akira Gujita scentralizował produkcję chromowanych stalowych kul oraz pustaków niezbędnych do budowy fortu DOHa. Zastosowanie różnorakich technik sprawiło, że wybrał on fabrykę Schullera, usytuowaną na przedmieściach wschodniej części Berlina. Rozpoczęta w 1986 roku współpraca trwała przez wiele lat po upadku muru berlińskiego.

Pong

Wyprodukowanie 140 tysięcy rakiet i 440 tysięcy cyfr zamówionych przez Nolana Bushnella zajęło przedsiębiorstwu Reynolds Metals trzy miesiące i dodatkowe dwa na transport towaru z Kentucky do Kalifornii. Zakończona w 1972 robota doprowadziła do odrodzenia przemysłu metalowego w Lousville.

Super Mario

W 1995 roku współpraca między farmą grzybów w Oita oraz Nissin Foods Co. w Sapporo zrewolucjonizowała techniki odżywcze tamtych czasów, przy okazji przenosząc biochemię z laboratoriów na arenę międzynarodową. Bez 750 miliardów kolorowych grzybków (shiitake) Shigeru Miyamoto przemysł przetwórczy Japonii nie przeszedłby przez lata 90. z takim optymizmem.

Sonic

Już po fakcie Yuji Naka i Hirohaku Yasuhara prawie że żałowali wyboru lokalnej odlewni zamiast zagranicznego podwykonawcy. Podczas fali upałów w lecie 1991 roku odlewnia metalu Yokohama Seitetsujo musiała utrzymywać na raz 4 zespoły, aby wyrobić się w limicie czasowym. Od tamtego czasu ponad 32 miliardy mosiężnych pierścieni zostało odlanych w tych tradycyjnych formach.

[via AMUSEMENT]

327120289895704855
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)