Gdy nudzi ci się robienie przeglądarek, robisz grę MMO [BrowserQuest]

Twórcy Firefoksa prezentują zabójcę biurowej nudy. Ostrzegam: może wciągnąć.

Gdy nudzi ci się robienie przeglądarek, robisz grę MMO [BrowserQuest]
marcindmjqtx

BrowserQuest (browserquest.mozilla.org) oparty jest na tym samym patencie co większość gier MMO. Chodzisz po wielkim świecie fantasy, klikasz na potworach, a one giną. Wypadają z nich miecze, zbroje, czasem jakaś miksturka pozwalająca się uleczyć, a czasem magiczny artefakt zmieniający nas w lisa bojowego. Nie ma poziomów doświadczenia, o graczu świadczy jego sprzęt.

Po świecie kręci się sporo innych osób, z którymi można zamienić słowo, jednak jak na MMO BrowserQuest ma bardzo ograniczoną interakcję z pozostałymi graczami. Nie ma np. możliwości walki z kimś innym.

Jeśli patrzeć na BrowserQuest jak na grę - to jest uproszczona i prymitywna, ledwo przypomina RPG. Do sterowania wystarcza myszka i jeden przycisk (chyba, że ktoś chce pogadać z innymi).  W sumie pozwala zabić trochę czasu, dopóki nie znudzi się nam szukanie coraz to lepszych mieczy. Ale na podziw zasługuje fakt, że do uruchomienia tej gry potrzebny jest tylko Firefox, a całość jest po prostu stroną www. Kod źródłowy można znaleźć w sieci.

No i nikt nie mówi, że gra nie będzie rozwijana.

A już teraz gracze znajdą w BQ sympatyczne żarty zrozumiałe tylko dla nich:

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.