GDC 09:Pomysły Nintendo na przenośne konsole

Wczoraj na Games Developers Conference oprócz wystąpień, w których starano się pokazać przyszłość grania na świecie, nie zabrakło także tych, które skupiły się na czasie przeszłym. Dzięki prezentacji Masato Kuwaharay, dyrektora designu w Nintendo, poznaliśmy prototypy urządzeń przenośnych, nad jakimi pracowała w ostatnich latach firma, a które nigdy nie trafiły do produkcji.

GDC 09:Pomysły Nintendo na przenośne konsole
marcindmjqtx

Okazuje się, że już w 1995 r. Nintendo miało plan na zastąpienie poczciwego GameBoya, prawdziwą konsolą przenośną nowej generacji. Następca miał mieć na pokładzie 32-bitowy procesor w technologii ARM7. Niestety urządzenie było na tyle duże (spójrzcie na porównanie z DS), że nigdy nie trafiło do produkcji. Następnie Kuwahara zaczął eksperymentować z ekranami dotykowymi. Opracowano specjalną nakładkę na ekran Game Boya Color, dzięki której ten stawał się dotykowy. Niestety pomysł zabił brak podświetlenia w ekraniku urządzenia, co sprawiało, że całość nie działała najlepiej. Sytuacja poprawiła się po premierze Game Boy Advance SP, ale pomysł porzucono. Okazało się też, że pierwotnie DSi miał posiadać dwa porty na kartridże, ale po prostu w takiej wersji był za duży i dlatego z niej zrezygnowano. Jestem ciekaw, czego jeszcze producenci konsol nam nie mówią. Może za parę lat, przy okazji kolejnej imprezy, dowiemy się co nas obecnie omija.

[via Game|Life]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościnintendociekawostki

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.