Gangi Nowego Jorku porozumiewają się przez konsole do gier

Gangi Nowego Jorku porozumiewają się przez konsole do gier

Gangi Nowego Jorku porozumiewają się przez konsole do gier
marcindmjqtx
01.08.2011 13:12, aktualizacja: 06.01.2016 12:14

Serwis Public Intelligence opublikował notatkę operacyjną FBI z której wynika, że członkowie amerykańskiego gangu Bloods wykorzystują PlayStation Network jako środek łączności.

Opublikowana notatka dotyczy zachowania członków Bloods objętych aresztem domowym, którzy za pomocą innych aplikacji społecznościowych przekazują sobie swoje pseudonimy używane na PSN, aby tam nawiązać łączność z resztą gangu.

Notatka FBI nie podaje po co młodzi gangsterzy łączą się za pomocą PSN, jako że przeciętny żołnierz gangu to nastolatek albo dwudziestokilkulatek, równie dobrze, zamiast planować następne napady i wymuszenia, mogą po prostu wspólnie grać w GTA4.

Ciekawy przykład innego wykorzystania sprzętu do rozrywki podał czytelnik, michal.madej:

Nie tylko w USA i nie tylko konsole... W Chinach przestępcy używali gier MMO RPG w kawiarniach internetowych - aby to ukrócić policja wprowadziła dodatkowe obostrzenia. W tej chwili trzeba okazać dowód tożsamości, a wszystkie sesje gry i czaty są logowane na komputerach z twoim nazwiskiem. Państwo totalitarne, wiedzą nawet jak noobisz w WoWie i ile DPSa wyciskasz. [za Public Intelligence]

Janusz A. Urbanowicz

326849558141757719
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)