Gametrak Freedom, czyli Wiilot na Xboksa 360 i PS3

Gametrak Freedom, czyli Wiilot na Xboksa 360 i PS3
marcindmjqtx

25.03.2009 10:52, aktual.: 11.01.2016 18:23

Firma PDP, która na łamach Polygamii przewijała się przy okazji dodatkowych gitar do GH przygotowała sporą niespodziankę w postaci swojego własnego kontrolera ruchów, podobnego do Wiilota. Urządzenie ma działać z PS3 i 360, choć prezentowana na targach wersja współpracowała jedynie z konsolą Microsoftu. Kontroler trafi na półki sklepowe w tejże wersji jeszcze jesienią, a posiadacze PS3 będą musieli zaczekać do przyszłego roku.

Gametrak Freedom podobnie jak inne kontrolery wykorzystuje akcelerometry do określenia położenia, jednakże dane te uzupełnia o ultradźwiękowe pozycjonowanie 3D. Freedom wykorzystuje dwa sensory umieszczone po bokach telewizora. Trzeba dodać, że jednocześnie mogą być obsługiwane 4 kontrolery, nie zakłócające swojej pracy.

Squeeballs Trailer Załadował: polygamia_tv Pewnie zapytacie, a co z grami? Tutaj PDP przedstawia ciekawe podejście. Zamiast czekać na deweloperów wyprodukowało swój własny tytuł wspierający ten produkt - Squeeballs. Tworzony przez In2Games produkt jest zestawem 11 minigier z ponad 150 zadaniami do wykonania. Trzeba jednak dodać, że wygląda na to, że Freedom naprawdę jest sporo dokładniejszy od Wiilota, dzięki czemu pozwala na bardziej rozbudowane i trudniejsze zabawy. Nie da się również oszukać kontrolera poprzez ruszanie tylko nadgarstkiem, jak w Wii. Gdy trzeba przyłożyć konkretną siłę wtedy konieczny jest zamach pełną ręką.

Squeeballs Gameplay Załadował: polygamia_tv Nie wiem jak Was, ale mnie to zainteresowało. Oczywiście wszystko rozbije się o wsparcie niezależnych deweloperów, ale może gdyby Microsoft sam wyszedł z inicjatywą to potem poszłoby z górki. W końcu miałbym i ładną grafikę i ciekawe pomysły, a i Wii można by w końcu schować do pudełka. Zapowiada się intrygująco.

PS

Pomyślcie ile fajnych tytułów można by zrobić. Wraz z kanałem #e3-pl wymyśliliśmy już: X-Sports,X-Play, Halo Kart, Master Chief Cooking i inne.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)