GameStop kupił Kongregate, a Disney Playdom

GameStop kupił Kongregate, a Disney Playdom28.07.2010 11:12
marcindmjqtx

Kongregate, jeden z największych serwisów zajmujących się wydawaniem flashowych gier został zakupiony przez GameStop, największą amerykańską sieć sklepów z grami. Coś takiego. Tymczasem Disney też kupuje.

Dla niezorientowanych w temacie, Kongregate to, obok Newgrounds czy Armorgames, jedno z najpopularniejszych miejsc, gdzie twórcy małych gier mogą się z nimi podzielić ze światem i jeszcze dostać za to pieniądze. Oprócz tego wokół serwisu powstała prężna społeczność z chatami, forum dyskusyjnym, osiągnięciami itd.

Oczyma wyobraźni widzę dostępne w salonach GameStopu stanowiska umożliwiające grę w znane z Konga tytuły, ale chyba chodzi o bardziej przyziemne, reklamowe akcje.

Z kolei Disney poszedł na zakupy i wrócił z Playdom, firmą zajmującą się produkcją gier do serwisów społecznościowych, m.in. znanego z MySpace Mobsters. Zakup za 760 mln dolarów. Ruch w interesie jest więc spory, przypomnijmy, że niedawno Google zainwestowało 100 mln dolarów w Zyngę, twórców Mafia Wars, Farmville i kilkudziesięciu innych podobnych gier.

Konrad Hildebrand

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)