GameStick: to nie pendrive, to konsola. Na jej ukończenie potrzeba stu tysięcy dolarów

Już jednej konsoli opartej na systemie operacyjnym Android udało się zdobyć finansowanie poprzez serwis Kickstarter - była to Ouya. Czy uda się to także następnej?

GameStick: to nie pendrive, to konsola. Na jej ukończenie potrzeba stu tysięcy dolarów
marcindmjqtx

02.01.2013 | aktual.: 05.01.2016 16:25

GameStick to konsola w kształcie... pendrive'a. Wystarczy wpiąć go bezpośrednio do telewizora i... już można grać. Oczywiście w zestawie przewidziany jest także kontroler, ze specjalnym miejscem na sam sprzęt, by wszystko było idealnie przenośne. Zobaczcie sami, jak swoim dziełem chwalą się sami twórcy:

System operacyjny GameSticka to Android - teoretycznie więc wszystkie gry znane z tej platformy powinny tam działać. Twórcy chwalą się jednak, że pracują także z deweloperami nad produkcjami przeznaczonymi specjalnie na tę platformę.

Twórcy GameSticka potrzebują jednak wsparcia graczy, by ukończyć swój projekt. Poprzez serwis Kickstarter chcą uzbierać 100 tysięcy dolarów. Wpłacając pieniądze, można uzyskać także dostęp do konsoli - trzeba zaoferować jednak co najmniej 69 dolarów (a ta oferta jest limitowana).

GameStick niezwykle przypomina nam Ouyę - inną konsolę, również opartą na Androidzie, która została sfinansowana na Kickstarterze. Czy faktycznie na rynku jest miejsce dla tylu rozmaitych platform? Ich twórcy najwidoczniej twierdzą, że tak. My jednak pozostajemy sceptyczni, choć przebieg najnowszej zbiórki będziemy obserwować z zainteresowaniem.

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.