Gamescom rośnie w siłę – w tym roku targi odwiedziło 373 tysięcy osób

E3 może się schować.

Gamescom rośnie w siłę – w tym roku targi odwiedziło 373 tysięcy osób
Tatiana Kowalczyk

Gamescom się zakończył, więc można już podsumować liczby. Z roku na rok targi w Kolonii przyciągają coraz więcej uczestników, a tendencja wzrostowa utrzymała się i tym razem. Na targi przyjechało 373 tysięcy osób z ponad 100 krajów, czyli o 3 tysiące więcej niż w zeszłym roku. To również spora różnica w kontekście 2017 roku, w którym gamescom odwiedziło 350 tysięcy graczy. Na wydarzeniu wystawiło się o 10 procent więcej wystawców niż w zeszłym roku – było ich w sumie 1153. W 2017 ich liczba i tak robiła wrażenie, ale wtedy jeszcze było to „zaledwie” 919.

Jeśli chodzi o transmisje na żywo, ponad 500 tysięcy widzów naraz olądało otwierający stream otwierający wydarzenie, prowadzony przez Geoffa Keighleya. Filmiki powiązane tematycznie z gamescomem zostały wyświetlone ponad 100 milionów jeszcze na przestrzeni dni, w których miało miejsce wydarzenie.

Oglądaj #gamescom2019 - Open Night Live, Montag 19. August ab 20 Uhr live aus Köln od użytkownika gamescom na www.twitch.tvA skoro już o targach mowa, spójrzmy sobie też na to, jak sobie radzi E3. W tym roku, do czego na pewno przyczyniła się nieobeczność Sony i rezygnacja EA z konferencji, liczba uczestników spadła i wyniosła ponad 66 tysięcy, czyli o 3 tysiące mniej niż w zeszłym. Wygląda więc na to, że znaczenie E3 dalej będzie raczej spadać, a gamescom, który od samego początku był wydarzeniem otwartym na szeroką publiczność, będzie przyciągał coraz więcej odwiedzających.

Ujawniono też już datę przyszłorocznego gamescomu – odbędzie się w dniach 25-29 sierpnia w tym samym miejscu.

Tatiana Kowalczyk

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościgamescomtargi
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.