Gamescom 2015 startuje już dziś. Czego możemy się spodziewać po targach w Kolonii?

Strona głównaGamescom 2015 startuje już dziś. Czego możemy się spodziewać po targach w Kolonii?
04.08.2015 11:03
Gamescom 2015 startuje już dziś. Czego możemy się spodziewać po targach w Kolonii?
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Na pewno nie wielkich zapowiedzi na konferencji Sony, bo takowej nie będzie. Ale dziś na scenę wyjdzie Microsoft i rozpocznie kolejne święto graczy.

Oficjalnie niemieckie targi zaczynają się jutro, ale wystąpienie Microsoftu zaplanowano na dziś, na godzinę 16:00 czasu polskiego. Będziecie mogli obejrzeć je tu.

Quantum Break

Spodziewamy się przede wszystkim gier, których firma nie pokazywała w trakcie E3, czyli Quantum Break, Crackdown i Scalebound. Nie powinno zabraknąć także asów na końcówkę bieżącego roku. Brak konferencji Sony to kolejna okazja, by przypomnieć, że tylko na konsolach Microsoftu zagramy niedługo w Halo 5, Gears of War: Ultimate Edition, Forza Motorsport 6 i Rise of the Tomb Raider. Niedawna premiera Windows 10 to także okazja do zaprezentowania nowego systemu pod kątem grania.

Sony w tym roku traktuje Gamescom jak jedną z wielu imprez lokalnych, więc nie ma co liczyć na wielkie zapowiedzi. Uwagę, dotychczas poświęcaną targom w Kolonii, firma zamierza skupić na październikowym Paris Games Week. Dopiero wtedy będzie mieć okazję, by odpowiedzieć na ruchy Microsoftu.

Jutro swoją konferencję będzie mieć Electronic Arts. Zaprezentuje się o 10:00, transmisję znajdziecie tu.

Nie może zabraknąć Mirror's Edge: Catalyst, Star Wars Battlefront, Need for Speed czy FIFA 16. Liczymy też na powrót sympatycznego Unravel, nieco więcej o Garden Warfare 2 i być może jakieś niespodzianki. Ponoć Criterion pracuje nad czymś nowym, ale pamiętajmy, że po odejściu założycieli nie jest to ta sama ekipa, która dała nam świetne Burnouty. Po cichu liczymy na chociażby teaser gry ze świata Gwiezdnych Wojen, nad którą pracuje Visceral. Może na scenie zobaczymy też Jade Raymond?

Również jutro roztaczanie swojego czaru rozpocznie Blizzard. Aczkolwiek jego środowa konferencja dla zaproszonej prasy nie będzie transmitowana w sieci. Ponoć jedną z ważniejszych informacji może być data bety Overwatch.

To, na co wszyscy oprócz Simplexa czekają, wydarzy się w czwartek.

Właśnie wtedy, o godzinie 18:00, Blizzard zapowie kolejne rozszerzenie do World of Warcraft. Transmisja będzie dostępna w tym miejscu. Jeśli serwery wytrzymają napór milionów graczy, ciekawych nowej przygody w najpopularniejszej grze MMO na świecie.

I to tak naprawdę koniec konferencji prasowych dużych wydawców.

Gamescom to od zawsze impreza inna od E3. Mniej tu wielkich i zapowiedzi na przyszłość, a więcej tego co najważniejsze - wrażeń z setek udostępnianych odwiedzającym imprezę stanowisk do grania i pokazów.

Brak konferencji Sony, Ubisoftu, Bethesdy, Square Enix czy 2K Games nie oznacza bynajmniej, że tych firm nie ma w Kolonii i nie będą pokazywać tam swoich gier. Potwierdzono m.in. obecność Horizon: Zero Dawn, Fallout 4, For Honor, Dark Souls 3, Assassin's Creed: Syndicate czy Raindow Six: Siege.

W Kolonii, w formie grywalnej pojawią się hitowe Metal Gear Solid V: The Phantom Pain oraz Just Cause 3. Prezentowane będą też nowy Hitman oraz Deus Ex: Mankind Divided, aczkolwiek pada dzierżyć będą deweloperzy. Może uda się też poznać plany na przyszłość Destiny.

Autorzy Call of Duty: Black Ops 3 właśnie w trakcie Gamescomu ujawnią swoje plany, dotyczące e-sportowych rozgrywek w ich grze. Wystąpienie będzie transmitowane na stronie gry, jutro o 19:00.

Nie zapominajmy również o jednym z potencjalnie najważniejszych wydarzeń tegorocznego Gamescomu - jutrzejszej zapowiedzi Mafia 3. Jutro o 14:00 koniecznie zajrzyjcie tu.

mat. prom.

Gamescom 2015 potrwa do niedzieli - 9 sierpnia.

Na co najbardziej czekacie? Jakim grom powinien w pierwszej kolejności przyjrzeć się nasz wysłannik?

Redakcja

326920271172098090
Udostępnij:
Komentarze (0)