Games on Demand również na pecetach

Michał Stopa

04.12.2009 11:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft ogłosił wczoraj, że od 15 grudnia usługa Games on Demand, dostępna do tej pory tylko na konsoli Xbox 360, pojawi się również na platformie Games for Windows Live. Oznacza to, że firma wkracza na rynek pecetowej dystrybucji cyfrowej, konkurując w ten sposób z już istniejącymi usługami. Jak powiedział Mike Ybarra, główny kierownik działu zajmującego się dodatkowymi usługami LIVE:

"Z Games on Demand nie chcieliśmy zrobić po prostu kolejnej wersji już istniejących usług dystrybucji cyfrowej. Zadaliśmy sobie trud dostarczenia zintegrowanej platformy, która w pełni wykorzysta unikatowe właściwości oferowanej przez Games for Windows Live. Naszym celem zawsze było stworzenie zintegrowanej z rozgrywką usługi dla społeczności graczy pecetowych, a Games on Demand jest ku temu wielkim krokiem".

Tak jak i w przypadku systemu Xbox Live, gry w usłudze będzie można kupować zarówno z użyciem pieniędzy, jak i punktów Microsoftu. Na starcie dostępne będą, między innymi, gry Resident Evil 5, Red Faction: Guerrilla, Battlestations: Pacific, oraz przystosowane do działania z platformą Live wersje małych gier takich jak World of Goo i Osmos.

fot.: Microsoft

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)