Game of Thrones od Telltale Games nie będzie prequelem

Strona głównaGame of Thrones od Telltale Games nie będzie prequelem
26.03.2014 09:38
Game of Thrones od Telltale Games nie będzie prequelem
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Czym zatem będzie?

bEECGPmd

Telltale Games montuje scenariusze swoich gier według różnych kluczy. W przypadku The Walking Dead opowiada historię równoległą do tej z komiksu, akcję The Wolf Among Us umieściło przed wydarzeniami znanymi fanom uniwersum, a w przypadku Back to the Future: The Game postanowiło przybliżyć historię, która miała miejsce po filmowej trylogii.

O nowym projekcie speców od przygodówek nowej ery, czyli growej adaptacji "Gry o Tron", wiemy niewiele. Właśnie dowiedzieliśmy się jednak, że na pewno nie będzie prequelem. - W tym świecie dzieje się mnóstwo rzeczy - mówi Dan Connors, szef firmy. - Każda decyzja podjęta przez króla Joffreya wpływa na wielu ludzi. Serial świetnie interpretuje książki George'a R.R. Martina, a jego książki są wielkim słownikiem wiedzy o tym, czym jest ta seria.

Prequel nie wchodzi w grę, kontynuacja też jest niemożliwa (skoro Martin wciąż zwleka z dokończeniem sagi), pozostaje więc historia rozgrywająca się w znanych nam okolicznościach - czyli prawdopodobnie rozwiązanie znane z The Walking Dead. Pytanie, czy będziemy kierować znaną postacią, czy kimś zupełnie nowym. Pierwszy wybór wydaje się uzasadniony z powodów marketingowych, ale wtedy pojawia się dylemat - kim mają kierować gracze. Skoro w uniwersum jest tyle postaci, zawsze ktoś będzie niezadowolony. Wybory, wybory...

bEECGPmf

[Źródło: Eurogamer]

Marcin Kosman

326835770508204074
bEECGPnb