Gaikai na europejskich PlayStation 4 pojawi się dużo później

Gaikai na europejskich PlayStation 4 pojawi się dużo później03.09.2013 09:56
Gaikai na europejskich PlayStation 4 pojawi się dużo później
marcindmjqtx

W Ameryce Północnej usługa ma być dostępna na początku 2014 r. A w Europie?

Gaikai to usługa pozwalająca na granie w gry z dowolnej platformy w gry za pośrednictwem internetu - w przypadku PlayStation 4 miały to być tytuły z PS1, 2 i 3. Niepotrzebna jest dedykowana konsola, bowiem wszystkie obliczenia wykonuje serwer. On także odbiera polecenia, jakie wydawane są grze i odsyła obraz, będący ich efektem. W teorii brzmi to idealnie, ale potrzebne jest łącze internetowe o dobrej przepustowości.

Na ten problem zwrócił uwagę Jim Ryan, szef Sony Computer Entertainment Europe. W wywiadzie z EDGE zaznaczył, że nie ma jeszcze daty wprowadzenia Gaikai w Europie.

Plan zakłada rozpoczęcie w Ameryce Północnej, w przyszłym roku. Chcemy zapewnić usługę streamingową, która pozwoli na przesyłanie gier z PS3 na PS4, potem PS Vita, a potem PS3. (streaming zamiast kupowania, dop. PK) Dopytywany dodał, że w Ameryce będzie to początek 2014, a jeśli chodzi o datę w Europie "nie ma na razie nic do powiedzenia", ale powodem opóźnienia są "problemy z przepustowością łącz". Nasz kontynent jest oczywiście w sferze planów, ale na razie nie ma dokładnego rozkładu czasowego wprowadzania usługi do streamowania gier.

Paweł Kamiński

[EDGE via CVG]

326956179446589719
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)