Gadżet dnia - ekologiczny płaszcz przeciwdeszczowy z niespodzianką

Lubimy się kąpać i uzupełniać płyny, ale moknąć? Na to nikt nie ma ochoty. Do gry wchodzą więc foliowe płaszcze i kurtki, które pękają na zgrzewach czasem już podczas swego debiutu. Kupujemy ich zatem więcej i więcej, wyrzucając podczas swego życia tony plastiku. Wszystko z tak błahego powodu. Czasem jednak parasol nie wystarcza. Co wtedy? Spudcoat.

marcindmjqtx

03.08.2010 | aktual.: 07.01.2016 13:00

Płaszcz przeciwdeszczowy "uszyty" z materiału, który - jak informuje producent - kiedyś był ziemniakiem. Wbrew pozorom to żadna nowina. Odpowiednio przetwarzając skrobię ziemniaczaną możemy otrzymać miękkie, folio-podobne, dość wytrzymałe tworzywo, którego główną zaletą jest 100% bio-degradowalność. Po użyciu wystarczy zakopać w ziemi, a kilka miesięcy później po płaszczu nie będzie już śladu.

Nowością w tym przypadku jest samo zastosowanie skrobi do "uszycia" płaszcza, oraz coś ekstra. Każdy płaszcz posiada kieszonkę, w której znajdują się nasiona. Po wykorzystaniu i zakopaniu w przydomowym ogórku, czeka nas miła niespodzianka w postaci dorodnego klombu.

Ekopłaszcz - Spudcoat - dostępny jest w trzech rozmiarach, między innymi, w sklepie internetowym ecogadget.pl. Koszt to 49,99 złotych. Niewiele za to co dostajemy w zamian.

Spudcoat bardzo się nam spodobał. Praktyczny i ekologiczny. No i zupełnie przy okazji możemy zaliczyć "posadzenie drzewa" z listy męskich dokonań życiowych. Pozostaje jeszcze tylko syn i dom. Ale o tym w następnym odcinku.

[via Ecogadget]

Łukasz Cichy

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.