Funcom wyłącza oficjalne serwery Conan Exiles - dla dobra graczy

Strona głównaFuncom wyłącza oficjalne serwery Conan Exiles - dla dobra graczy
05.02.2017 16:38
Funcom wyłącza oficjalne serwery Conan Exiles - dla dobra graczy

Poszukiwany jest nowy partner, który zapewni odpowiednią jakość obsługi.

bESwogut

Conen Exiles to stworzona przez Funcom gra survivalowa, od końca stycznia dostępna na Steamie w ramach Early Access. Chociaż w tytuł ten można grać samemu, to oczywiste jest, że twórcy zaprojektowali je jako swego rodzaju „lekkie” MMO, w którym gracze mogą łączyć się ze sobą na oficjalnych serwerach lub uruchamiać własne i zapraszać do nich innych.

I to właśnie z oficjalnymi serwerami Funcomu jest problem. Gracze od debiutu gry uskarżają się na panujące na nich lagi. Problem jest na tyle duży, że firma postanowiła działać. Najpierw zwiększyła liczbę własnych serwerów z początkowych 100 do 200. Kiedy to nie pomogło, postanowiła zmienić firmę, zapewniającą hosting.

325624244421867484

Na czas poszukiwania nowej firmy, odpowiedzialnej za serwery Conan Exile, zostały one całkowicie wyłączone. Gracze mogą wciąż zakładać własne gry prywatne i dołączać się do innych za pomocą wbudowanej w grę przeglądarki.

bESwoguv

Funcom zapewnia przy tym, że wszystkie dane dotyczące postępów graczy na oficjalnych serwerach zostały zachowane i będą przywrócone, kiedy tylko te wznowią działalność. Niestety na to trzeba będzie chwilę poczekać.

Zapotrzebowanie jest bowiem na tyle duże, że twórcy gry natykają się na problem braków sprzętowych u potencjalnych dostawców. Obiecują jednak, że cały proces nie powinien potrwać dłużej niż kilka dni.

325624244422129628

Równolegle do poszukiwań nowych serwerów Funcom pracuje nad poprawkami do kodu sieciowego samej gry. Firma traktuje je priorytetowo. Dopiero kiedy wszystkie kwestie związane z wydajnością gry i lagami zostaną rozwiązane, przejdzie do i dopracowywania samej rozgrywki.

bESwoguB

Dominik Gąska

Udostępnij:
bESwoguF
Komentarze (1)
bESwogvr