Funcom rusza z produkcją gry na podstawie "Diuny" Franka Herberta

Funcom rusza z produkcją gry na podstawie "Diuny" Franka Herberta

Funcom rusza z produkcją gry na podstawie "Diuny" Franka Herberta
Joanna Pamięta - Borkowska
27.02.2019 11:12

I będzie to jedna z trzech planowanych w tym uniwersum gier.

To będzie jedna z tych krótkich, ale bardzo przyjemnych wiadomości. Otóż, firma Funcom poinformowała, że nawiązała współpracę z Legendary Studios. Owocem tego ciekawego związku powinna być seria gier wideo opartych na twórczości Franka Herberta. Tak, chodzi o Diunę.

Ktoś pamięta genialne utwory Dune 2000? Tutaj macie całą listę użytkownika Video Games Soundtrack. Starczy jako tło na przeczytanie tego artykułu i wszystkich innych, które się tego dnia ukażą.

Dune 2000 Soundtrack (Full)

Funcom przewiduje, że prace nad serią zajmą im sześć lat. Dostaniemy co najmniej trzy gry przeznaczone na PC i konsole. Co więcej, jedna z nich będzie miała charakter MMO w otwartym świecie (dam każde pieniądze za możliwość grania Shai-Huludem w symulacji porywającego życia składającego się ze spania i żarcia w niezmiennych warunkach pogodowych), którego produkcja ruszy jeszcze w tym roku, w oddziale Funcomu w Oslo. A czy znajdzie się miejsce na strategie zbliżone do dzieł Westwoodu? Tego jeszcze nie wiadomo.

Funcom ma zatem w ręku dwie znane i popularne marki - Conana oraz Diunę. Klasykę fantasy oraz kultowe science-fiction. Trzymam kciuki za tę drugą i mam nadzieję, że Funcom nie zwraca uwagi na narzekania Amy Hennig i wypuści szalonego RPG, którego akcja będzie toczyć się na Arrakis.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)